Zalety korzystania z balii ogrodowej

Sposobów na dbanie o zdrowie psychiczne i fizyczne jest niemało. Warto być aktywnym, jeść odpowiednie, bogate w witaminy produkty, robić to, co sprawia nam frajdę. Wielu z nas chętnie korzysta z usług ośrodków spa, w których dostępne są rozmaite zabiegi. Jednak obecnie, kiedy panuje pandemia koronawirusa czujemy pewien lęk przed wizytami w takich miejscach. Może więc czas, by w domowym zaciszu stworzyć dla siebie zakątek, w którym odpoczniemy, nabierzemy sił i zatroszczymy się o swój organizm? Uważamy, że to idealny plan. Wiemy nawet co powinno być najważniejszą częścią domowego spa – drewniana balia.

Coś dla zdrowia

Wielka, drewniana beczka, wypełniona ciepłą wodą, a w niej my – wygodnie siedzimy na specjalnie przygotowanych ławeczkach, we własnym ogrodzie, w dzień pod błękitnym niebem, po zmroku towarzyszą nam gwiazdy. Chyba nie zaprzeczycie, że to całkiem interesująca wizja? Kąpiel w balii relaksuje, przynosi ukojenie, wycisza nas. Codzienny stres robi swoje, czujemy masę negatywnych emocji, frustrację, do tego zmęczenie. To wszystko źle na nas działa, dlatego tak ważne jest, aby zatroszczyć się o swój stan psychiczny i odzyskać równowagę. W drewnianej balii, z bliskimi, czy przyjaciółmi, miło spędzamy czas, rozmawiamy, śmiejemy się, co zdecydowanie poprawia nastrój. Jeśli zaś uważamy, że potrzebujemy pobyć w odosobnieniu, fundujemy sobie samotną kąpiel, zostajemy sami z własnymi myślami, odcinamy się od wszystkich i wszystkiego – takie momenty również są zbawienne.

Kąpiel w balii świetnie działa na układ krążenia. Chętnie korzystają z niej osoby walczące z bólami stawów, czy kręgosłupa. Zimą pozwala zdobyć odporność, kiedy najpierw ogrzewamy ciało w gorącej wodzie, a następnie schładzamy je. Dzięki temu unikamy różnych infekcji. Doskonałym pomysłem jest wsypanie do wody soli, leczniczych, bądź relaksujących, w zależności od potrzeby. Ogromną sympatią cieszą się te, które służą do aromatoterapii, o zapachu np. jaśminu, czy róży.

Ciekawe projekty balii

Balia znajduje się w ogrodzie, więc dobrze, by pasowała docałego otoczenia. Nowoczesne projekty są zachwycające. Firma www.balia.pl oferuje balie nawiązujące do skandynawskich tradycji, przypominają wiejskie domki, mają wiele uroku i są fantastyczną ozdobą ogrodu. Co ważne, wykonywane są wyłącznie z wytrzymałych, naturalnych i ekologicznych materiałów.

„Gorąca beczka” to cała masa zalet. Czerpmy z nich i stwórzmy na terenie własnego ogrodu małe spa, miejsce, do którego z wielką chęcią udamy się po męczącym dniu, gdzie naładujemy się dobrą energią i złapiemy dobry humor.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com