Zalety bankowości internetowej

Zalety bankowości internetowej

Żyjemy coraz szybciej, nasze dni stają się bardzo intensywne, pełne zajęć, obowiązków i bodźców. Chcemy, by wszystko było możliwie wygodne, szybkie, ale i bezpieczne. W nasze życie i nasze czasy świetnie wpisuje się bankowość internetowa, bo pozwala nam oszczędzić bardzo dużo czasu, który kiedyś tracono na stanie w kolejkach i realizowanie transakcji przy okienku bankowych placówek. Zobacz, jak usługi bankowe przez internet mogą wszystko ułatwić i jakie zalety się z nimi wiążą.

Bankowość internetowa – co to takiego?

Co to jest bankowość internetowa? Istnieje spora szansa, że już z niej korzystasz, choć o tym nie wiesz. Bankowość internetowa to możliwość dokonywania operacji bankowych zdalnie, za pośrednictwem internetu. Logujesz się na swoje konto bankowe online i możesz zlecać przelewy, zmieniać numer PIN karty płatniczej czy wnioskować o kredyt gotówkowy. To bardzo proste, wystarczy do tego tylko przeglądarka internetowa na komputerze lub aplikacja bankowa na smartfonie, i oczywiście internet.

Bankowość internetowa – największe zalety

Bankowość internetowa ma wiele zalet, ich wartość będzie różna dla różnych osób, bo nie każdy korzysta ze wszystkiego, co umożliwia bankowość internetowa. Spróbujmy jednak skupić się na najważniejszych i najbardziej uniwersalnych zaletach tego sposobu zrządzania domowymi finansami.

1. Oszczędność czasu

Jak już wspomniano, bankowość internetowa to duża oszczędność czasu. Nie musisz jechać do banku, stać w kolejce, wydawać dyspozycje i wracać. Wszystko załatwisz, nie wstając z kanapy, a zajmie to najwyżej parę minut – dużo krócej, jeśli dojdziesz do wprawy.

2. Wygoda

Usługi bankowe przez internet dostępne są wszędzie tam, gdzie masz zasięg. W domu, pracy, na zakupach, w trasie – wystarczy internet, by skorzystać z funkcji konta bankowego. Miejsce nie ma znaczenia, czas też nie. Bankowość internetowa dostępna jest przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, także w święta.

3. Bezpieczeństwo

Banki obecnie mają bardzo rozbudowane systemy bezpieczeństwa, dzięki którym chronią Cię przed różnego rodzaju oszustami i finansowymi przekrętami. Najlepsza bankowość internetowa informuje na bieżąco o nowych strategiach oszustów, żebyś mógł się przed nimi skutecznie bronić. Ale konto bankowe online to także bezpieczeństwo w wymiarze zdrowia, ponieważ nie wymaga żadnego bezpośredniego kontaktu z pracownikami banku czy innymi klientami.

4. Uniwersalność

Dzięki bankowości internetowej możesz łatwo płacić za wiele różnych rzeczy. Chcesz kupić książkę albo płytę przez internet? Nie ma problemu – możesz zapłacić przez bankowość internetową. Zamawiasz jedzenie? Nie musisz płacić kurierowi – wystarczy przelew internetowy. Chcesz zapłacić rachunki? Bankowość internetowa jest do Twoich usług. Wszystko załatwisz tylko paroma kliknięciami.

5. Szeroki zakres oferowanych usług

Ciężko w jednym miejscu wymienić wszystkie możliwości bankowości internetowej. To oczywiście przelewy krajowe i zagraniczne, możliwość zarządzania kartami płatniczymi i kredytowymi (zmiana PIN-u, limitów itp.), łatwe spłacanie rat kredytu, możliwość wnioskowania o kredyt gotówkowy on-line, dostęp do najnowszych ofert i produktów bankowych, możliwość otwierania lokat i zakładania rachunków oszczędnościowych etc., etc. Możliwości jest mnóstwo, a zorientowanie się w nawigacji panelu użytkownika bardzo proste i intuicyjne.

6. Dostęp do statystyk

Bankowość internetowa pozwala przejrzeć zestawienie transakcji wykonywanych na koncie, ale to nie wszystko. Najlepsza bankowość internetowa daje także dostęp do statystyk konta, które pozwalają sprawdzić, jaka jest struktura naszych wydatków albo średnia wpływów w wybranym zakresie czasu. To doskonałe narzędzie dla tych, którzy chcą swoje finanse mieć bardziej pod kontrolą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com