Zakupy na kredyt – kiedy przydaje się karta kredytowa?

Nowoczesne produkty bankowości dają swobodę korzystania z własnych pieniędzy w bardzo różnorodny sposób. Kredytowanie większych zakupów, takich jak samochód czy dom, jest jednak czymś zgoła innym, niż pokrywanie swoich codziennych wydatków za pomocą karty kredytowej. Jak ona działa i kiedy może się przydać?

Zasady działania karty kredytowej

Jest to rodzaj kredytu odnawialnego. Za pomocą indywidualnej karty, którą posługujemy się tak jak kartą do konta osobistego, można dokonywać rozmaitych transakcji kupna. Kredytodawca, na przykład bank BNP, ustanawia limit, zwykle około 5 tysięcy złotych miesięcznie, do którego można robić zakupy z użyciem tej karty, nie mając żadnych środków na koncie. Pod koniec miesiąca zaległości należy spłacić – przeważnie dzieje się to poprzez wpływ wynagrodzenia na konto lub w inny dogodny dla kredytobiorcy sposób. Tym sposobem zarabiając miesięcznie pewną kwotę, można wydawać co miesiąc więcej, niż się ma – pod warunkiem terminowych spłat należności.

            Komu przyda się karta kredytowa?

Bank BNP proponuje kartę kredytową z ciekawą promocją na zakupy w wybranych sklepach. Dzięki korzystaniu z tej i innych ofert na karty kredytowe można nie tylko kupować więcej, ale również oszczędzać na zakupach. Karty kredytowe są szczególnie przydatne osobom, które bardzo cenią sobie możliwość swobodnego rzucania się w wir shoppingu, gdy nadchodzi sezon wyprzedażowy. Jednak nie tylko fani nowych ubrań, książek czy mebli powinni korzystać z kart kredytowych. Przydadzą się one prawie każdej osobie – bo każdy czasami ściera się z koniecznością poniesienia wydatku, który znacząco przekracza miesięczny budżet, a który trzeba podjąć. Na przykład wymiana popsutego telewizora, podczas gdy wydało się już dzień wcześniej sporą sumę na ubezpieczenie auta.

            Kupuj na kredyt i zyskuj!

Karty kredytowe są honorowane w bardzo wielu miejscach – praktycznie wszędzie, gdzie można dokonywać transakcji bezgotówkowych. Zwykle wykorzystuje się je na zakupy sprzętu AGD, prezentów na święta, ubrań na wyprzedażach czy mebli i dodatków do domu. Wybierając kartę kredytową jako formę płatności, nie trzeba obawiać się, że nie wystarczy „do pierwszego”, gdy zaszaleje się, kupując luksusową zmywarkę. BNP Paribas oferuje ponadto bardzo ciekawą promocję. Robiąc zakupy z kartą kredytową wydaną przez bank, można otrzymywać nawet 400 złotych do wydania w znanych sklepach! Tym sposobem, korzystając często z limitu na koncie, można zyskać nawet kilkaset złotych, które przeznaczy się później na kolejne zakupy.

            Bankuj i zyskuj!

Bardzo ważne jest, by uświadomić sobie samemu, swoim bliskim i przyjaciołom, że w banku można zrobić dużo więcej, niż przechować pieniądze i wykonać przelew. Obecne oferty nowoczesnej bankowości dają wiele możliwości, szczególnie przy zakładaniu konta, z których warto skorzystać. Mogą one pomóc nie tylko bezpiecznie przechować pieniądze, ale także wykorzystać potencjał do ich zarabiania – bo nie od dziś wiadomo, że najlepszym sposobem na zarabianie jest oszczędzanie pieniędzy! Korzystając z nowoczesnych ofert bankowych można mieć wszystko, czego się zapragnie, a jeszcze na tym zarabiać – i to naprawdę działa!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com