Zakup apartamentu na Cyprze – jakie korzyści z tego wynikają dla inwestorów zagranicznych?

Cypr Północny to bardzo atrakcyjny region pod względem inwestycji w nieruchomości. Miejsce to kusi preferencyjnymi cenami zakupu prestiżowych apartamentów, wspaniałą pogodą, dobrym jedzeniem i korzystnym prawem podatkowym. Nic więc dziwnego, że w gronie zagranicznych inwestorów w nieruchomości na Cyprze Północnym jest coraz więcej Polaków. Warto sprawdzić, jakie korzyści na nich czekają.

Dlaczego postawić na Cypr Północny?

Wśród polskich turystów Cypr Północny wciąż stanowi pewną nowość. Ta część Wyspy Afrodyty czeka na odkrycie, jednak w ostatnich latach obserwuje się tam wzmożony ruch Polaków. Wśród nich znajdują się również świadomi inwestorzy, którzy lokują kapitał na Cyprze w apartamenty nad morzem. To rozsądny zakup zarówno pod kątem domu na wakacje, jak i obiektu przeznaczonego na wynajem. Poniżej przedstawiamy kluczowe korzyści dla inwestorów zagranicznych, które wynikają z zakupu apartamentu na Cyprze

Atrakcyjne ceny nieruchomości

Oczywiście przy wielu inwestycjach kluczem jest cena. Jeżeli chodzi o apartamenty, Cypr Północny wciąż oferuje relatywnie niskie ceny. Nieruchomości zlokalizowane w prestiżowych pięciogwiazdkowych resortach można kupić już od 6900 złotych za m2. To ceny, których próżno szukać w popularnych miejscowościach nadmorskich w Polsce oraz w krajach basenu Morza Śródziemnego. Nieruchomości na Cyprze można kupić w ramach atrakcyjnych planów płatności z oprocentowaniem 0%. 

Prestiżowe lokalizacja

Cypr Północy to miejsce, które pod względem turystyki rozwija się bardzo dynamicznie. Największe zainteresowanie deweloperów skupia się w prestiżowych resortach bezpośrednio nad morzem. To duży atut inwestycji na Wyspie Afrodyty. Lokalizacja apartamentów zachęca do spędzania w nich wakacji, co przekłada się na zwiększone zainteresowanie najmem. 

Szybki zwrot z inwestycji

Biorąc pod uwagę ceny apartamentów i trendy rynkowe, inwestorzy mogą liczyć na szybki zwrot inwestycji. Szacuje się, że cała nieruchomość powinna zwrócić się już w ciągu 8-10 lat w przypadku przeznaczenia jej na wynajem wakacyjny. Już po odbiorze od dewelopera, apartamenty na Cyprze Północnym zyskują na wartości około 30%. 

Rosnący ruch turystyczny i długi sezon 

Od kilku lat na Cyprze Północnym odnotowuje się rosnący ruch turystyczny. Co roku miejsce to odwiedza większa liczba turystów. Stanowią oni cały przekrój społeczny, dlatego właściciel nieruchomości bez problemu powinien znaleźć dla siebie odpowiednich najemców. Do tego dochodzi długi sezon turystyczny, który trwa 8-9 miesięcy w roku. Daje to spory potencjał zarobkowania dla inwestorów. 

Preferencyjne prawo podatkowe

Wyspa Afrodyty uznawana jest za raj podatkowy. Na inwestorów czeka korzystne prawo podatkowe, które zmniejsza koszty utrzymania nieruchomości oraz przyspiesza zwrot z inwestycji. Właśnie dlatego warto rozważyć Cypr. Apartamenty na wyspie stanowią atrakcyjną lokatę kapitału i ochronę jego przed postępującą inflacją i spadkiem wartości środków nabywczych. 

Gwarancja pięknej pogody przez niemal cały rok 

Inwestując na Cyprze Północnym, gwarantujesz sobie piękną i słoneczną pogodę przez niemal cały rok. Ostatnie lata potwierdzają, że słońce świeci tu przez ponad 300 dni w roku. W takich warunkach łatwiej o efektywny wypoczynek i pozytywne nastawienie do życia. Piękna pogoda przyciąga rzesze turystów z całego świata. To niezwykle ważne w kontekście przeznaczenia apartamentu na wynajem wakacyjny. 

Tanie loty z dużych miast w Polsce

Polscy inwestorzy mogą korzystać z rozbudowanej siatki połączeń. Na Cypr można dolecieć z większości dużych miast w Polsce. Wśród przewoźników znajdują się m.in. tzw. tanie linie lotnicze. Lotniskiem docelowym na Wyspie Afrodyty jest Larnaka, z której bez problemu dostaniesz się na północ. Pamiętaj jednak o zabraniu paszportu. 

Inwestuj na Cyprze z RT Invest 

Inwestycje na Cyprze Północnym z RT Invest to bezpieczny wybór. Firma ta jest oficjalnym przedstawicielem lokalnych deweloperów na Polskę i posiada rozbudowaną sieć kontaktów biznesowych. Eksperci RT Invest oferują bezpłatne wsparcie w znalezieniu apartamentu oraz w procesowaniu jego zakupu. Przygotowali również atrakcyjny pakiet inwestycyjny, który ułatwia sfinalizowanie transakcji. Oferują też profesjonalną obsługę posprzedażową. Współpraca z RT Invest to wybór świadomych inwestorów. 

Frezowanie CNC dla branży automotive

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com