Zakładasz gabinet masażu? Przeczytaj!

Gabinety masażu to bardzo dobry pomysł na nowy biznes. Nie jest on jednak łatwy w prowadzeniu, ponieważ wymaga dbałości o szczegóły, no i przede wszystkim umiejętności masowania. Bardzo ważne jest również przygotowanie gabinetu i wyposażenie go w obowiązkowy sprzęt.

Od czego należy zacząć?

Jeśli ktoś chciałby założyć swój własny gabinet masażu, to powinien na samym początku zastanowić się nad tym, jaki charakter ma przyjąć jego biznes. Czy będzie on mobilny, czy też stacjonarny, ulokowany tylko w jednej, konkretnej lokalizacji. Ma to duże znaczenie, ponieważ wpływa na zakup różnych sprzętów i np. auta do jego przewozu.

Gdy już zdecydujemy się na to, jak będzie wyglądać działalność, to czas zdecydować się na leżankę. Duży ich wybór można znaleźć na stronie sklepu ACTIVESHOP https://activeshop.com.pl/urzadzenia-kosmetyczne/lampy-kosmetyczne.html, gdzie jest spory wybór różnego typu sprzętu, potrzebnego do uruchomienia takiego  biznesu.  Osoby, które zamierzają dojeżdżać do pacjenta, będą musiały zdecydować się na leżanki składane. W przypadku gabinetu stacjonarnego wybór jest znacznie większy –  można np. zdecydować się na leżankę z elementami drewnianymi lub  metalowymi, czy też nieco unowocześnione, elektryczne łóżka, które ułatwiają odpowiednie ułożenie klienta. Bardzo ważne jest to, by zadbać o odpowiedni materiał leżanki i jej wykonanie. Powinna być ona miła w dotyku dla ciała, komfortowa. Masaż kojarzy się z relaksacją i przyjemnością, a więc leżanka nie powinna odstraszać klienta. Jeśli już leżanka jest wybrana, to można dokonywać kolejnych decyzji.

W przypadku biznesu mobilnego będzie to odpowiedniej wielkości auto, natomiast do stacjonarnego gabinetu masażu, należy znaleźć odpowiednią lokalizację i warto zacząć się za nią oglądać już w trakcie poszukiwań, a nawet przed poszukiwaniami leżanki. Gabinet musi być dostatecznie duży, by pomieścić poczekalnię, gabinet, toaletę, a także garderobę. Jest to całkowite minimum, które musi być zapewnione. Zaaranżowany gabinet powinien zostać zaakceptowany przez SANEPID, który wskaże na wszelkie nieprawidłowości.

Odpowiednie wnętrze

W gabinecie bardzo ważny jest wystrój, ponieważ wpływa on na komfort psychiczny klienta, a więc można nim sprawić, że pacjent będzie jeszcze bardziej odprężony. Przesadna sterylność będzie z kolei odstraszać, sprawiać wrażenie zimnego, surowego wnętrza, Ważna jest też odpowiednia ilość światła i stonowane kolory. Gabinety mogą być wykonane w różnym stylu, jednak najważniejsze jest to, by kojarzyły się ze spokojem i działały relaksująco. Gdy gabinet masażu zostanie już dobrze zaaranżowany, to warto pomyśleć o odpowiednim zapachu w jego wnętrzu. Kadzidełka, olejki eteryczne to bardzo ważny element w takim miejscu. Warto również zastosować różne nuty zapachowe, które kojarzą się z wystrojem lokalu. Zapach jest bardzo ważny, gdyż również działa relaksująco. Gabinet musi tez być odpowiednio wietrzony, czyli musi mieć zapewnioną odpowiednią wentylacje.

Otwarcie gabinetu masażu nie należy do najłatwiejszych, jednak gdy już przebrnie się przez początek, to będzie to wspaniała przygoda i możliwość poznania wielu osób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com