Zajmujesz się biznesem? Jakie języki obce będą popularne w 2017 roku?

Nie jest tajemnicą, że we współczesnym świecie języki obce stanowią priorytet dla młodych ludzi, którzy dokładają starań, by stać się jednostkami atrakcyjnymi na polskim rynku. Do lamusa odchodzą umiejętności, jakie daje nam szkoła, czy krótkie techniczne kursy, za to języki rozwijają się w powalającym tempie. Nic dziwnego, skoro młodzi znajdują zatrudnienie przede wszystkim w handlu i korporacjach, gdzie ich znajomość jest priorytetem.

A jakie języki będą modne w 2017 roku?

  •  angielski – ten pozostaje bez zmian. Angielski zawsze był ważny i nadal zajmuje czołowe miejsce wśród statystyk. Angliści odpowiedzialni są w wielkich firmach za utrzymywanie kontaktów z ważnymi, biznesowymi klientami, jacy niebanalnie zasilają budżety polskich firm. Języki typu niemiecki, francuski, hiszpański, włoski, są przydatne i wciąż cieszą się popularnością, ale nie czarujmy się… W ostatnim czasie ich pozycja znacznie spada. Dzieje się tak, ponieważ standardowy Niemiec, Holender czy Francuz jest już nauczony operować językiem angielskim, nie musimy więc, wysilać się na tyle, by rozmawiać w ich ojczystym języku.
  • Postawmy na język… chiński. Obecnie, Chiny rozwijają się bardzo dobrze. Prognozuje się, że niebawem rozwój ich gospodarki, może przegonić nawet amerykańską! Chińczycy będą, więc zatrudniać młodych w swoich firmach, gdzie władanie językiem chińskim może mieć znaczenie szczególne. Obecnie język chiński jest dominującym wśród populacji świata. Zna go ponad miliard ludzi, a niedługo będzie ich jeszcze więcej! Patrząc na świat przyszłościowo, zrezygnujmy z nauki pospolitego hiszpańskiego, by otworzyć się na nowoczesne rozwiązania!
  • hindi – język należący do indoeuropejskich. Ojczystym językiem hindi posługuje się ok. 180 mln ludzi, a włączając w to, również jego odłamy – 422 mln osób. Język używany jest w Nepalu, na wyspie Fidżi, Mauritiusie i w Surinamie. Wiele polskich firm poszukuje partnerów biznesowych, wśród wyżej wymienionych przedstawicieli. Skoro, ich gospodarka aż tak dobrze się rozwija, nie będzie w tym nadzwyczajnego, że niebawem pojawią się ogłoszenia o poszukiwanie pracowników, znających języki takie jak chiński czy hindi.
  • Na znaczeniu przybierają też szwedzki i węgierski. Wśród tych krajów, Polacy upatrują sobie sojuszników. Niewielki procent polskiej populacji mówi w tych językach, dlatego też, radzimy szczególnie młodym, by już teraz rozpocząć ich naukę.

Jak uczyć się języków obcych?

Przede wszystkim polecamy opcję z native speaker’em. Lektor, posługujący się wyłącznie obcym językiem, “przełącza” nas na “tryb automatyczny”. Nie uczymy się znajomości gramatyki od podstaw, poświęcając cenny czas na nieefektywne wkuwanie formułek, lecz uczymy się poprzez kontakt z żywym językiem, przez rozmowę z drugim człowiekiem. Szczególnie polecamy naukę jaką jest lekcja angielskiego online – Preply. Metoda jest niezwykle efektywna, ponieważ opiera się na rozmowie przez skype z native speaker. Dzięki temu, nie musisz wychodzić z domu, by poprawiać swe umiejętności językowe, kiedy tylko chcesz! Nauka jest prosta i przyjemna, a lekcje prowadzone są w luźnej i przyjemnej atmosferze:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com