Zainwestuj w monitorowanie GPS floty firmowej i oszczędzaj!

 

Za pomocą pozycjonerów GPS montowanych w samochodach można natychmiast je lokalizować. Jaki zalety daje monitorowanie floty samochodów firmowych? Sprawdź najważniejsze korzyści związane z taką inwestycją!

 

Na czym polega monitoring floty?

Znajomość dokładnego położenia pojazdu na mapie niesie ze sobą wiele korzyści. GPS pozwala nie tylko na prostszy dojazd do celu, ale również pełni ważną funkcję w zapisywaniu trasy pojazdu oraz umożliwia jej efektywne planowanie na bieżąco.

 

Poprzez zastosowanie odpowiednich urządzeń GPS można natychmiast poznać położenie konkretnych przedmiotów – także samochodów. Mogą być one używane w przypadku różnych typów pojazdów, tym samochodów osobowych, dostawczych oraz ciężarowych. Urządzenie określane jako pozycjoner jest wtedy montowane bezpośrednio w aucie i we współpracy ze specjalnym oprogramowaniem może na bieżąco przekazywać informacje dotyczące jego położenia.

 

Obecnie monitorowanie pojazdu GPS jest wybierane coraz częściej. Jaki są najważniejsze korzyści wypływające z inwestycji w pozycjonery GPS do samochodów?

 

Zalety montażu pozycjonerów GPS w pojazdach firmowych

Wśród najważniejszych zalet związanych z zastosowaniem pozycjonerów GPS we flocie firmowej znajdują się poniższe:

  • możliwość natychmiastowego sprawdzenia położenia pojazdu na mapie
  • łatwiejsze planowanie zmian tras pojazdu, na przykład w przypadku dodatkowych zamówień, korków
  • zapobieganie wykorzystaniu pojazdów do innych celów niż związane z wykonywanymi obowiązkami zawodowymi
  • możliwość łatwiejszego zlokalizowania pojazdu w przypadku jego kradzieży

 

Dzięki takim korzyściom monitorowanie pojazdu GPS pozwala na zredukowanie kosztów związanych z prowadzeniem firmy i umożliwia efektywniejsze realizowanie zadań.

 

Kiedy warto zainwestować w monitoring GPS floty?

Monitorowanie floty pojazdów ma bardzo szerokie zastosowanie i może sprawdzić się nie tylko w firmach transportowych, które zajmują się dostarczaniem towarów do klientów.

 

Ponadto GPS będzie dobrym wyborem wtedy, gdy firma zatrudnia przedstawicieli handlowych, medycznych i farmaceutycznych, serwisantów, ankieterów oraz innych pracowników wykorzystujących flotę pojazdów firmowych.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com