Zadbana szefowa – o czym powinna pamiętać na co dzień?

Kobiety w biznesie od dawna mają swoje stałe miejsce i świetnie radzą sobie jako szefowe firm czy na kierowniczych stanowiskach. Nowoczesna bizneswoman powinna jednak zadbać o to, by na co dzień prezentować się elegancko, profesjonalnie i stylowo. Warto na co dzień wychodzić z założenia, że jak nas widzą, tak nas piszą.

Co prawda nie szata zdobi człowieka, ale nasz codzienny ubiór w dużym stopniu świadczy o nas i wiele mówi o naszym charakterze i kompetencjach, zwłaszcza w miejscu pracy. Panie na kierowniczych stanowiskach, prowadzące mniejsze czy większe firmy i na co dzień obracające się w środowisku biznesowym, powinny zadbać o swój look, by prezentować się jak najlepiej.

Dobry ubiór to podstawa

W codziennym wyglądzie i wizerunku szefowej najważniejsze znaczenie ma oczywiście odpowiednio dopasowany ubiór. Osoba, która kieruje zespołem lub na co dzień chodzi na biznesowe spotkania, musi ubierać się elegancko, formalnie, a przy tym tak, aby dobrze się w tym ubraniu czuła. W przypadku pań doskonale sprawdzają się żakiety, eleganckie bluzki, ołówkowe spódnice lub damskie wersje garniturów. Latem można postawić na stylowe sukienki, oczywiście odpowiednio skrojone, dopasowane i w odpowiedniej długości. Biznesowy ubiór nie lubi gołych nóg i ramion, a także zbyt dużych dekoltów. Warto więc zadbać o dobrze zorganizowaną bazę ubraniową, którą będzie można łączyć w różne ciekawe zestawy. Wystarczy kilka dobrej jakości ubrań, aby stworzyć dobrą bazę pod wiele ciekawych i stylowych zestawów ubraniowych. Kobieta biznesu powinna stawiać przede wszystkim na ubrania wysokiej jakości, uszyte ze sprawdzonych i wygodnych materiałów. Najlepiej nie iść za chwilową modą, a postawić na nieśmiertelną klasykę, która zawsze jest na czasie. Na modowe szaleństwa można sobie za to pozwolić w przypadku dodatków, takich jak apaszki, torebki, okulary, czy elementy biżuterii.

Zadbane, eleganckie paznokcie

Odpowiednio wypielęgnowane dłonie to podstawa wizerunku każdej eleganckiej kobiety. Warto więc zadbać nie tylko o biżuterię w postaci bransoletek czy pierścionków, ale również o piękne paznokcie. Sprawdzony i profesjonalny manicure Katowice to propozycja dla pań, które nie za bardzo robią sobie w samodzielnym dbaniu paznokcie czy malowaniu ich lakierami. Warto więc oddać swoje dłonie w ręce specjalistek, które zadbają o to, by prezentowały się nienagannie. Manicure kobiety biznesu powinien być stylowy, elegancki, a jednocześnie stonowany i klasyczny. Niewskazane są zbyt długie paznokcie wyglądające jak szpony, lepiej postawić na paznokcie o średniej długości. Z pewnością będą bardziej wygodne przy częstym pisaniu przy komputerze. Jeśli chodzi o kolory, dobrym rozwiązaniem będą stonowane beże i odcienie czerwieni. W pracy lepiej jest nie wybierać jaskrawych barw, które nie prezentują się profesjonalnie i mogą spowodować, że cały wizerunek będzie kiepsko się prezentował.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com