Zadbaj o przyszłość swoich bliskich. Poznaj warianty ubezpieczenia na życie

Troszcząc się o swoich najbliższych warto pomyśleć o stworzeniu im finansowego zaplecza. Dobrym rozwiązaniem może być polisa na życie. Ponieważ jest ona dostępna w wielu wariantach, możliwe jest zabezpieczenie się na wiele sytuacji.

Ubezpieczenia na życie to produkty cieszące się sporym zainteresowaniem wśród klientów. Za relatywnie niską składkę można bowiem zabezpieczyć finansowo rodzinę na wypadek swojej śmierci, ciężkiej choroby czy inwalidztwa. Funkcja ochronna to podstawowy wariant polis na życie, ale nie jedyny. Towarzystwa ubezpieczeniowe starają się odpowiedzieć na różne potrzeby konsumentów, dlatego też ubezpieczenia na życie to faktycznie szeroka paleta produktów.

Ubezpieczenia indywidualne i grupowe

Ubezpieczenia na życie można podzielić na indywidualne i grupowe. Pierwsze to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących polisy bezpośrednio u ubezpieczyciela. Ubezpieczenia grupowe są kojarzone głównie z zakładami pracy, ale prawda jest taka, że również towarzystwa ubezpieczeniowe proponują klientom przystąpienie do nich.

Jaka jest różnica między ubezpieczeniami indywidualnymi a grupowymi? Ubezpieczenie indywidualne jest bardziej elastyczne – odpowiada na potrzeby danego klienta. Ponieważ do grupowego ubezpieczenia na życie przystępuje wiele osób, konieczne jest wypracowanie kompromisu. Przystąpienie do takiej polisy pozwala stworzyć finansowe bezpieczeństwo najbliższym, ale nie zawsze w takim wymiarze, jakby oczekiwał tego klient.

Ubezpieczenia na życie – dowiedz się więcej

Wariant ochronny i ochronno-inwestycyjny

Celem każdej polisy na życie jest stworzenie finansowego bezpieczeństwa rodzinie. W razie śmierci osoby ubezpieczonej jej rodzinie zostaje wypłacone świadczenie pieniężne w kwocie wskazanej w umowie. Klient zdający sobie sprawę z tego, że ubezpieczenia na życie to szeroka paleta produktów, może również zdecydować się zakupić dodatkowe opcje, dzięki którym zabezpieczy rodzinę również na wypadek swojego inwalidztwa czy ciężkiej choroby. Aby wybrać najlepsze rozwiązanie, niezbędne jest przeanalizowanie korzyści wynikających z poszczególnych polis.

O ile każda polisa na życie gwarantuje wypłatę świadczenia w razie śmierci, o tyle nie każda ma charakter inwestycyjny. Ubezpieczenia na życie ochronno-inwestycyjne to produkty składające się z dwóch części: ochronnej i inwestycyjnej. Każda z nich zostaje dopasowana do potrzeb i oczekiwań osoby zainteresowanej. Jeżeli chodzi o część inwestycyjną, ubezpieczony może zdecydować, że będzie zbierał kapitał z myślą np. o dziecku lub będzie oszczędzał na emeryturę (IKZE i IKE).

Co wybrać?

Masz już świadomość, jakie ubezpieczenia na życie są proponowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Co powinieneś wybrać? Zanim podpiszesz umowę, zapoznaj się z ofertami różnych ubezpieczycieli. Określ również swoje aktualne potrzeby i pamiętaj, że mogą one ulec zmianie np. za 5 lat. Czy towarzystwo ubezpieczeniowe pozwoli Ci wówczas zmodyfikować umowę, aby znalazły się w niej takie zapisy, które pozwolą Ci znów zasypiać bez trosk?

Jeżeli nie potrafisz samodzielnie wybrać dobrej polisy, to zdaj się na pomoc specjalistów, którzy dokonają dla Ciebie wyliczeń. Dzięki konkretnym liczbom i informacjom o wysokości składki w poszczególnych wariantach polis będziesz mógł wybrać najkorzystniejsze dla siebie rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com