Zabudowa restauracyjnego balkonu – porady przed rozpoczęciem projektu

Pierwszą kwestią przy wyborze zabudowy do balkonu jest zawsze bezpieczeństwo. Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek projektu skontaktuj się z lokalnym działem budowlanym w celu uzyskania wszelkich stosownych wymagań dotyczących kodu. Różnią się one między państwami, a a nawet gminami, ale zazwyczaj są następujące:

  • Rozstaw tralek – otwór między tralkami powinien być mniejszy niż cztery centymetry.

  • Wysokość poręczy – wymagana wysokość poręczy może się różnić w zależności od miasta. Najczęściej wymagane minimalne wysokości to 36 lub 42 cm od powierzchni balkonu do górnej części poręczy. Skontaktuj się z lokalnym działem budowlanym w celu uzyskania specyfikacji dotyczących twojego projektu, możesz też uzyskać informacje wchodząc na zabudowy-balkonowe.pl.

Budżet

Aby wpasować się pod wiele budżetów, dzisiejsi producenci oferują szeroką gamę systemów zabudowy. Jeśli masz pomysł na to, ile chcesz wydać na kolejną zabudowę balkonu swojej restauracji skorzystaj ze strony producentów balustrad podanym wyżej w tym przewodniku lub skontaktuj się z jednym z ekspertów ds. zabudowy balkonowej, aby omówić, który materiał lub producent jest najlepszy dla Twoich potrzeb.

Ramy czasowe

Jeśli chcesz współpracować z jednym z największym dealerów zabudowy – musisz o tym pomyśleć z wyprzedzeniem. Warto bowiem oferują wiele różnych opcji, ale pamiętaj że nie zawsze i nie wszystkie systemy mogą być składowane w magazynie. Jeśli termin realizacji projektu zbliża się i jest dość krótki, najlepiej jest wybierać spośród produktów znajdujących się w magazynie, które można szybko wysłać, aby uniknąć rozczarowania. Sprawdź szczegółowe informacje o wysyłce, na konkretnych stronach produktów albo w zakładce o firmie.

Styl / architektura

Zabudowa balkonu jest ważna pod względem designu Twojej restauracji i jej styl jest najważniejszym wyborem, który podejmiesz podczas planowania. Zostanie zauważony z bliska i z daleka. Rozmiar, kolor i styl balustrady mogą mieć ogromny wpływ na wygląd i styl Twojego restauracyjnego balkonu, a także mogą pomóc w połączeniu z resztą lokalu i podjazdu. Aby uzyskać najbardziej estetyczny wygląd, balustrada powinna uzupełniać inne szczegóły budynku, będąc proporcjonalna do nich.

Poziom doświadczenia

Doświadczona złota rączka będzie w stanie bez problemu poradzić sobie z każdym systemem zabudowy balkonu i nie będzie uciekać od systemu, który wymaga montażu poszczególnych komponentów górnej i dolnej szyny, tralek i łączników. Z drugiej strony, właściciel restauracji będący żółtodziobem w tego typu projektach może odnieść większy sukces instalując prefabrykowane panele lub stosując system, który ma ustalone rozmiary tralek, kąty i lokalizacje z fabrycznie zainstalowanymi łącznikami.

Lokalizacja

Jeśli chodzi o restaurację widokową nad morzem pamiętaj, że narażenie na słoną wodę i słone powietrze może uszkodzić wiele systemów zabudowy balkonowej. Jeśli jesteś w niewielkiej odległości od wybrzeża, skontaktuj się z ich producentem, aby dowiedzieć się, które systemy są odpowiednie do warunków panujących na danym obszarze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com