Zabaw się w detektywa!

Listy, paczki, paczuszki. Firmy kurierskie mają ręce i auta pełne roboty, co można zauważyć codziennie na ulicach polskich miast. Aby wysyłka nie była źródłem nerwów i niepotrzebnego niepokoju, warto skorzystać z funkcji śledzenia przesyłki. Dlaczego jest to duże udogodnienie? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Bardzo przydatna funkcja

Jeśli przed zakupami w Internecie powstrzymuje Cię ewentualny stres związany z tym, kiedy przesyłka do Ciebie dotrze, możesz odetchnąć z ulgą i zacząć przeglądać szeroką ofertę sklepów online. Mechanizm pozwalający śledzić trasę przesyłki umożliwi Ci spokojny sen. Co więcej, jest to funkcja dostępna bezpłatnie w ramach wielu usług popularnych firm kurierskich i przewozowych, a jej obsługa jest dziecinnie prosta. Śledzenie przesyłki dostępne jest zarówno w przypadków wysyłki do paczkomatu jak i tej kurierskiej.

Śledzenie przesyłek krajowych

Aby skorzystać z funkcji śledzenia przesyłki jedyne, czego potrzebujesz to specjalny numer przesyłki. Korzystając z usług. Globkurier.pl możesz śledzić trajektorię nawet dziesięciu przesyłek jednocześnie! Specjalny numer GK sprawdzisz w wiadomości e-mail informującej o złożonym zamówieniu lub w liście przewozowym. Zalogowani klienci mogą monitorować przesyłki z poziomu Panelu Klienta. Po odnalezieniu interesującego nas zamówienia należy wybrać opcję „śledź przesyłkę”. Następnie otworzy się strona z wpisanym już numerem GK przesyłki. Otrzymamy wtedy szczegółowe informację na temat statusu przesyłki. Poznamy szczegółowe godziny i daty najważniejszych etapów podróży naszej przesyłki. Śledzenie przesyłki jest naprawdę proste!

Śledzenie przesyłek międzynarodowych

Szczególnie przydatną opcją jest możliwość śledzenia paczek w obrocie międzynarodowym. Pojawienie się na polskim rynku międzynarodowych platform e-handlu spowodowało coraz większe zainteresowane tą usługą. W takich przypadkach śledzenie przesyłki nabiera szczególnego znaczenia, bowiem przesyłki transgraniczne mają do pokonania dużo większy dystans. Nierzadko konieczność przekroczenia granicy może powodować dodatkowe opóźnienia, zwłaszcza w dobie pandemii. Mechanizm śledzenia przesyłek międzynarodowych jest analogiczny do tego krajowego. Potrzebny będzie unikatowy numer przesyłki dzięki któremu w kilka chwil zlokalizujemy naszą przesyłkę zagraniczną

Zalety

Opcja śledzenie przesyłek to bardzo pożyteczne narzędzie dzięki któremu możemy zaplanować swój czas. Dzięki monitoringowi przesyłek jesteś dokładnie poinformowany , na którym etapie znajduje się realizacja zamówienia. Możliwość śledzenia przesyłki ma istotne znaczenie zarówno z punktu widzenia klientów jak i samych przedsiębiorców, a szybka i sprawna dostawa towaru to jedno z ważniejszych zagadnień w internetowej sprzedaży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com