Na jaki okres można wziąć kredyt gotówkowy?

Potrzebujesz dodatkowego wsparcia finansowego, dlatego rozważasz zaciągnięcie kredytu gotówkowego? Zanim zdecydujesz się na konkretną ofertę sprawdź, jaki okres finansowania będzie dla Ciebie najkorzystniejszy.

Kredyt gotówkowy powinien być dopasowany do obecnej oraz przyszłej sytuacji materialnej, aby – w razie nieoczekiwanych zdarzeń losowych – móc w terminie uregulować zobowiązanie. Dlatego warto dokładnie przeanalizować finansowanie pod kątem okresu spłaty.

Kredyt gotówkowy nawet na kilka lat?

Chociaż kredyt gotówkowy kojarzy się z krótkoterminowym finansowaniem, coraz więcej banków wychodzi naprzeciw oczekiwaniom kredytobiorców. W miarę jak rosną maksymalne kwoty przyznawanego kredytu, wydłuża się czas na spłatę. Dlaczego?

Banki proponują kredytobiorcom wysokie kwoty wsparcia finansowego – nierzadko sięgające 200 tysięcy złotych. Trudno jest takie zobowiązanie spłacić w ciągu 12 miesięcy czy nawet 3 lat. Dlatego maksymalny okres finansowania może wynieść nawet 10 lat, dzięki czemu wysokość miesięcznych rat jest stosunkowo niska.

Maksymalny okres kredytowania nie dla wszystkich?

Okazuje się, że nie wszyscy będą mogli skorzystać z maksymalnego okresu, w którym należy spłacić kredyt gotówkowy. Wiele zależy od tego, ile lat ma kredytobiorca…

Zastanawiasz się, do jakiego wieku kredyt gotówkowy jest przyznawany? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ale w większości banków kredytobiorca nie może mieć więcej niż 75-80 lat. Jeśli więc chcesz zaciągnąć kredyt gotówkowy na 10 lat, wówczas Twój wiek w chwili ubiegania się o kredyt nie może przekroczyć 65-70 lat.

Jeśli natomiast jesteś osobą dużo młodszą, wówczas jak najbardziej skorzystasz z maksymalnego okresu finansowania.

Kredyt gotówkowy na krótki czy długi okres?

Zastanawiasz się, jaki okres finansowania wybrać? Jest to kwestia całkowicie indywidualna, która zależy przede wszystkim od Twojej sytuacji materialnej.

Na krótki okres kredytowania zdecyduj się, gdy:

  • potrzebujesz niewielkiej gotówki,
  • jesteś w stanie spłacać wysokie raty.

Kredyt gotówkowy na 10 lat będzie korzystny wówczas, gdy:

  • potrzebujesz sporego zastrzyku gotówki,
  • chcesz zwiększyć swoją zdolność kredytową,
  • zależy Ci na opłacaniu możliwie jak najniższych miesięcznych rat.

Warto także pamiętać, że okres spłaty można skrócić w przypadku uregulowania większej liczby rat. Jednak to, czy warto nadpłacić kredyt gotówkowy jest kwestią indywidualną – trzeba dokładnie przeanalizować zyski i koszty.

Polecamy:
Co to jest i jak działa kredyt obrotowy dla firm?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com