Wysyłasz towary za granice? Mamy kilka porad jak zaoszczędzić Twoje pieniądze

Uważa się, iż wysyłki zagraniczne są bardzo drogie. Często zdarza się, iż sam koszt wysłania towaru przewyższa jego wartość. Jednak są sposoby na to, aby w łatwy sposób zaoszczędzić na wysyłce, a przy tym nie ryzykować tym, że towar nie dotrze do odbiorcy.

Największa oszczędność – wybór odpowiedniej firmy kurierskiej

Najniższe koszty można uzyskać dzięki wyselekcjonowaniu najtańszej firmy kurierskiej. Warto jednak zapoznać się z ofertą i zweryfikować to, czy dana firma posiada dobre opinie, nie uszkadza paczek oraz ich nie gubi. Czasem konkurencyjna cena może oznaczać ryzyko związane z utratą przesyłki. Dlatego też zdecydowanie warto jest korzystać z usług przedsiębiorstw, które współpracują z firmami kurierskimi. Wtedy nie trzeba przejmować się weryfikacją solidności firm kurierskich. Przedsiębiorstwa, za których pomocą można nadać paczkę transportowaną przez jedną z firm kurierskich dokładnie sprawdzają podmioty, z którymi współpracują. W takim przypadku ryzyko uszkodzenia, czy utracenia paczki jest minimalne.

Ponadto można dzięki temu wysłać towar w niezwykle atrakcyjnej cenie, o wiele niższej niż przy indywidualnym skorzystaniu z usług jednej z popularnych firm kurierskich. Jedną z najpopularniejszych firm, która znacznie rozwinęła się z powodu sprawnego wysyłania przesyłek na cały świat jest allekurier.pl. Ogromną sławę zyskała poprzez współpracę z dużymi sklepami internetowymi posiadającymi zapotrzebowanie na kompleksową wysyłkę produktów w różne części świata. Obecnie osiąga coraz większe zainteresowanie ze strony klientów indywidualnych, ponieważ oferuje najniższe ceny, które są nawet 70% niższe, niż u wielu firm kurierskich. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zaoszczędzić również mnóstwo czasu, wystarczy przez internet wybrać miejsce odbioru oraz dostawy paczki.

Oszczędności dzięki wycenie paczki

Na cenę wysyłki paczki ma wpływ wiele elementów. Najczęściej jednak jest to waga oraz wymiary. W zależności od wysyłanego towaru, można modyfikować wymiary całej przesyłki. Pozwala to na zaoszczędzenie nawet 30-40 procent. Oczywiście nie da się wpłynąć na wagę paczki, aczkolwiek odpowiednie zapakowanie towaru sprawi, że wymiary będą mieściły się w innych kategoriach cenowych. Warto więc przed nadaniem paczki zweryfikować i sprawdzić jakie wymiary będą najtańsze. Dlatego też opłaca się korzystać z firm takich jak allekurier.pl, które umożliwiają wycenę paczki online.

Czas dostawy i jego wpływ na cenę przesyłki

Przesyłki zagraniczne pokonują wiele kilometrów, nim dotrą do odbiorcy. Im szybsza dostawa, tym droższy środek transportu. Dlatego w przypadku wysyłania paczek warto rozważyć zgodę na to, aby przesyłka zagraniczna transportowana była dłużej, aczkolwiek tanim transportem. Sklepy internetowe chętnie korzystają z takiej opcji. Podczas płatności umieszczają dwie opcje dostawy paczek zagranicznych: szybszą (1-2 dni) i trwającą dłużej (do tygodnia). Dzięki temu klient może zdecydować samodzielnie, czy będzie czekał na towar dłużej i zaoszczędzi na kosztach wysyłki, czy woli dopłacić za szybszą dostawę.

Oszczędność na pakowaniu

Wbrew wielu opiniom, można bardzo dużo zaoszczędzić na samym pakowaniu przesyłek. Przede wszystkim, zamiast cięższych materiałów zabezpieczających, warto jest wybierać lekką i tanią folię bąbelkową. Wpłynie to zarówno na wagę przesyłki, jak i na cenę materiałów. Ponadto wszystkie akcesoria do pakowania warto kupować w większych ilościach w hurtowniach. Jednorazowy zakup większej ilości przedmiotów potrzebnych do zapakowania przesyłek generuje ogromne oszczędności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com