Wyraź swój styl i charakter w pracy! Kilka porad dla szukających inspiracji modowych

Tylko Twoje najbliższe otoczenie wie, że pod pancerzem tej nieśmiałości, czasem nawet gburowatości kryje się tak naprawdę człowiek, którego cenią sobie pracownicy. Może czas zmienić taką postawę, która tworzy wokół Ciebie zamknięty krąg? Może właśnie teraz pokażesz otoczeniu, jak bardzo się mylą, kiedy Cię widzą?

Szef nigdy nie może być istotą bezpłciową

Dosyć chowania głowy w piasek! Weź w końcu życie jak byka za rogi i czerp je pełnymi garściami. Pokaż wszystkim, że masz charakter i że jesteś stuprocentowym facetem. Pomyśl sobie, gdybyś to Ty był szeregowym pracownikiem i Twój przełożony każdego ranka przemykałby do swojego gabinetu niczym cień, byle go nikt nie zagadał, nie zapytał?

Samo zdawkowe „dzień dobry” niestety nie wystarczy. Wejdźże w końcu z uśmiechem, spytaj załogi jak się dzisiaj miewa i poproś na początek o kawę, tak rozpoczynaj dzień. Nie możesz być ciągle jak ślimak w skorupie. Pamiętaj, że Twoja mrukliwość po części udziela się też innym.

Zacznij w końcu gustownie się ubierać

Jak długo jeszcze zamierzasz chodzić w tej niemodnej marynarce i kompletnie nie pasujących do niej spodniach? Pamiętaj, że szef musi prezentować nienaganny styl ubierania się i nie może pozwolić sobie na wkładanie ubrań do pracy, które ma akurat pod ręką. Zacznij szukać inspiracji modowych. Popatrz jak ubierają się niektórzy faceci z Twojego otoczenia. Uwierz, że gustowny strój potrafi wpłynąć na nasze samopoczucie. Przejdź małą metamorfozę, bo nie chodzi tutaj bynajmniej o to, byś od razu zmienił się w postać jak z żurnala, ale o to, byś troszeczkę popracował nad swoim image.

Kilka porad na to w co się ubrać, by gustownie wyglądać

Ostatnimi czasy bardzo popularna stała się modna koszula męska z ozdobnymi kołnierzykami w przeróżne ciekawe wzorki. Ciekawsze są one jeszcze bardziej, jeżeli mają fason Slim. Kiedy jest ładna pogoda i nasze szare ulice zalewają w końcu ciepłe promienie słońca, możesz wskoczyć właśnie w tego typu koszulę i nie zakładać do niej marynarki, ani też krawata. Ubierz do tego eleganckie jeansy i eleganckie buty wzorowane trochę na sportowym stylu. Efekt jest naprawdę godny uwagi.

Zobaczysz, że Twoi pracownicy staną jak wryci, gdy zobaczą Cię w tym nowym wydaniu. Kolejnym ciekawym zestawem będzie garnitur w kolorze niebieskim a do niego męska koszula w delikatne niebieskie prążki. Krawat musi być gładki, może być np. granatowy. Buty muszą być wtedy czarne lub jeżeli takie wynajdziesz, mogą mieć odcień koloru niebieskiego, ale muszą być to buty do garnituru, sportowy styl odpada. Ciekawe są także stylizacje typu: skórzana marynarka, wzorzysta koszula z przedłużonym kołnierzykiem, jeansy i do tego eleganckie skórzane buty. Pamiętaj, że buty muszą mieć taki kolor lub odcień, jaki ma marynarka.

Uwierz, że czasami warto poszperać w sieci lub pooglądać magazyny z modą męską, by poczuć pewność siebie i swoją atrakcyjność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com