Wypożyczalnia samochodów – czy Pyrzowice są drogie pod tym względem?

Koszty wynajmu samochodów na lotnisku są średnio wyższe niż koszty za samochody wystawione na wynajem, które można znaleźć poza terenem lotniska. Czasami różnice są naprawdę ogromne. Z drugiej strony jednak wygodnie jest wynająć samochód na lotnisku, więc musisz zdecydować, czy wygoda jest na tyle ważna, że jesteś w stanie zapłacić więcej za samochód.

Porównanie wypożyczalni na lotnisku z tą poza lotniskiem

Na stronie Transportico możesz znaleźć przykład tego, jak te różnice w kosztach wynajmu samochodów na lotnisku mogą wpłynąć na budżet podróży. Koszty mogą się różnić, ale ujawniają możliwą względną różnicę kosztów, jaką można napotkać między wynajmem samochodu na lotnisku lub poza nim.

Powiedzmy na przykład, że można wypożyczyć Forda Focus za 200 zł dziennie w Pyrzowicach, około 6 km od lotniska lub Hyundai za 300 zł dziennie na lotnisku. Oczywiście Hyundai jest znacznie ładniejszym samochodem niż Focus, który jest nie tylko o wiele mniej wygodny, ale będziesz miał mniej przyjemne doświadczenie w prowadzeniu tego samochodu podczas pobytu w Katowicach. Być może więc warto dopłacić te 100 złotych i cieszyć się przyjemnością jazdy.

Niskie stawki czasami towarzyszą… niskiej jakości i kosztownym niespodziankom. W tym konkretnym przypadku komunikacja może dodatkowo pobierać dodatkowe opłaty za przejazd między terminalem a miejscem odbioru poza lotniskiem. To niekoniecznie musi oznaczać oszczędności.

Kiedy ten konkretny scenariusz jest tym, który w istocie Cię interesuje możesz zauważyć, że kompaktowa umowa na wynajem samochodów na lotnisku w Pyrzowicach dla jednych klientów może jawić się jako okazja, dla innych nie, ale z pewnością wymaga tego by zainwestować 100 zł więcej dziennie. Jest to jednak dla niektórych osób bardziej atrakcyjne niż umowa z wypożyczalniami poza lotniskiem, która jest ograniczona do 100 km dziennie i dodaje 50 zł, aby dostać się do i z punktu wynajmu. Jak widać – to, ile ostatecznie wyjdzie za wynajem tu czy tam nie musi być takie oczywiste.

Poszukiwanie samodzielnie odpowiedzi na to pytanie, każdemu może przynieść mieszane wyniki, w zależności od różnych czynników i potrzeb, ale prawda jest taka iż 10 na 15 lotnisk może wykazać tańsze oferty na wypożyczenie samochodu. Konkluzja: Oszczędności nie zawsze nadchodzą i mogą się znacznie różnić w zależności od rynku.

Lotnisko w Pyrzowicach – potencjalne przyczyny wyższych kosztów

Wynajem samochodów lotniskowych wiąże się z wieloma opłatami, które nie muszą przekraczać wypożyczalnie poza lotniskiem. Jednym z głównych czynników są podatki. Podatki lotniskowe są czasami dwa razy wyższe niż podatek w innych miejscach. Oczywiście podatki nie są jedynym winowajcą. Inne siły rynkowe działają. Koszty prowadzenia działalności na podstawie wyboru nieruchomości na lotnisku mogą być wyższe niż w innym miejscu, gdzie parkingi i powierzchnie biurowe nie są na wagę złota.

Jednak, jest duży problem z wynajmem samochodów poza lotniskiem: to, ile kosztować będzie dojazd do i z miejsca wynajmu, nie zapomnij zatem dodać tego do całości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com