Wypadnie włosów po chemioterapii – jak na to zaradzić?

Dzisiaj podzielimy się radami i wskazówkami, jak wspierać zdrowy wzrost włosów po zabiegach związanych z nowotwotem. Wiele kobiet, uważa, że ​​po zabiegu wzrost włosów wróci do normy. Prawda jest taka, że ​​wiele osób, które przeżyły raka, kontynuuje przyjmowanie leków przez 1 rok, 5 lat, a nawet 10 lat. Ważne jest, aby zrozumieć dynamikę między zakończeniem chemii a rozpoczęciem innego leku i jak wpływa to na powrót do zdrowia.

Tamoksyfen, jedna z powszechnych, długotrwałych metod leczenia, może powodować przerzedzanie lub wypadanie włosów. Zwykle ustępuje po pierwszym roku, ale możliwe, że przerzedzenie może trwać tak długo, jak przyjmujesz lek. Gdy włosy na głowie zaczynają odrastać, rzęsy, a nawet brwi mogą nadal wypadać lub rosnąć wolniej.

Istnieje jednak kilka suplementów, które można rozważyć, jak te dostępne tutaj: https://vesmed.pl/tabletki-na-porost-wlosow-ranking/. Najważniejsze składniki, jakie należy w nich szukać to:

  • biotyna,

  • cynk,

  • witamina C,

  • kwas foliowy.

Są to elementy budulcowe włosów i mogą pomóc zrównoważyć niektóre negatywne skutki, jakie trwające leczenie, to może mieć dobry wpływ na odrastanie włosów. To dobry impuls dla twoich włosów po kuracji, o ile twój onkolog nie ma nic przeciwko.

Ważne jest, aby zawsze zapytać lekarza, nawet po leczeniu, przed rozpoczęciem nowych suplementów.

Nie wszyscy jesteśmy świadomi wszystkich rzeczy, które można zrobić dla swoich włosów. Dobry onkolog, słusznie, ostrzega przed niektórymi witaminami i suplementami podczas leczenia. Ale istnieje wiele opcji, które możesz zbadać z lekarzem na temat swoich włosów.

Czy istnieją produkty pielęgnacyjne, które mogą wspierać suplementy?

Na przykład biotyna może mocno pomóc przy wzroście włosów. Chociaż nawet rzęsy i brwi mogą być początkowo słabe, dwa lata po chemii można zauważyć, że stają się mocniejsze i dłuższe. Opieranie się na odżywce do rzęs i brwi znacznie pomoże w tym procesie. Na noc regularnie warto pielęgnować brwi i rzęsy olejkiem rycynowym. Same suplementy nie mogą rozpocząć zdrowego wzrostu włosów. Musisz wspierać swoje suplementy produktami odżywczymi i pokarmami.

Którą markę biotyny lub innego suplementu warto wziąć?

Należy szukać firm, które pracują bez barwników i żelatyny oraz tych, które w miarę możliwości wykorzystują organiczne i wegańskie składniki. Celem jest stosowanie czystych suplementów uzupełniających zdrową dietę. Warto czytać recenzje i samemu wykonać należytą staranność w odniesieniu do oceny danego produktu.

Można też spróbować microbladingu, gdzie kosmetyczka pracuje z wieloma aplikacjami kremu znieczulającego, aby zminimalizować ból. Możesz również zażyć środek przeciwbólowy z wyprzedzeniem, jeśli jesteś wyjątkowo wrażliwa, o ile nie jest to środek rozrzedzający krew.

Pamiętaj, aby porozmawiać z lekarzem przed umówieniem się na wizytę. Zazwyczaj trzeba czekać co najmniej trzy miesiące po zabiegu. Jeśli stosujesz terapie oparte na hormonach, może to wpłynąć na zdolność Twojej skóry do zachowania koloru i możesz potrzebować częstszych poprawek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com