Wynajem naczep – 5 zalet takiego rozwiązania dla firm

Naczepy są niezbędne do transportowania różnego rodzaju towarów. Często korzystają z nich przedsiębiorstwa. Jakie są największe zalety wypożyczenia takich sprzętów?

Wynajem naczep zamiast kupowania 

Wynajem naczep jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą kupować własnych sprzętów tego typu. To dobra opcja przede wszystkim w przypadku przedsiębiorstw dopiero rozpoczynających swoją działalność. Wówczas kupno naczepy może być zbyt dużą inwestycją. Zaoszczędzone pieniądze warto przeznaczyć na inne cele, które są pilniejsze. W ten sposób firma może rozwijać się sprawniej.

Wynajem naczep na dowolny czas

Wynajem naczepy jest możliwy na dowolny okres wskazany przez klienta. Niektóre osoby potrzebują takiego elementu pojazdu tylko na jeden dzień, a inne całą swoją działalność opierają na wykorzystaniu podobnych sprzętów. Im dłuższy termin najmu, tym mniejsza cena za poszczególne dni. 

Wiele wypożyczalni oferuje również wynajem krótkoterminowy naczep. To dobra opcja m.in. w sytuacji, gdy Twój egzemplarz uległ uszkodzeniu i czekasz, aż zostanie naprawiony. Takie rozwiązanie trafia także w gusta przedsiębiorców, którzy muszą jednorazowo przewieźć większy ładunek na samochodzie.

ciężarówka z naczepą

Naczepy dostępne na rynku mogą również spełniać rolę lawety. Wypożyczenie takiej naczepy to kluczowa decyzja chociażby w branży samochodowej.

Sprawne i regularnie serwisowane naczepy na wynajem

Wypożyczalnie naczep oferują sprzęty wysokiej jakości, które są regularnie serwisowane. Po każdym kliencie pracownicy dokładnie je oglądają, a w razie konieczności przeprowadzają niezbędne naprawy. W ten sposób możesz mieć pewność, że wynajęta naczepa pozwoli na bezpieczne przetransportowanie ładunku.

W przypadku wynajmu można liczyć na w pełni sprawną naczepę nawet w sytuacji, gdy dany klient wypożycza ją na kilka miesięcy. W razie usterek związanych z normalną eksploatacją to firma bierze na siebie niezbędne naprawy, a użytkownik nie musi dopłacać – mówi specjalista z firmy Gizo wypożyczającej różne sprzęty, w tym naczepy.

Bardzo często wypożyczalnie oferują również dodatkowe usługi w pakiecie, które pozwalają na naprawienie naczepy w terenie lub przetransportowanie uszkodzonego elementu do najbliższego serwisu. To duże odciążenie dla klientów, dlatego wiele osób rezygnuje z kupowania własnych naczep i stawia właśnie na wynajem.

Różne rodzaje naczep

W ofercie firm oferujących wynajem długoterminowy naczep można znaleźć wiele różnych modeli takich produktów. Pozwalają one na dołączenie do posiadanej ciężarówki, a także dostosowanie do wymagań konkretnego ładunku. Specjaliści w wypożyczalni mogą doradzić odnośnie wyboru odpowiedniego modelu. 

W przypadku niektórych towarów konieczne jest zastosowanie naczep z ruchomą podłogą, wywrotek i innych. To właśnie dlatego wypożyczalnie oferują szeroki wybór takich produktów. Dzięki temu możliwy jest transport zarówno przedmiotów stałych, jak i cieczy czy nawet materiałów budowlanych i surowców.

Wybór rodzaju najmu naczepy i jej finansowania

Profesjonalne wypożyczalnie oferują co najmniej kilka możliwości finansowania naczepy. Czasami istnieje również opcja skorzystania z leasingu. Podczas podpisywania umowy najmu naczepy konieczne jest ustalenie warunków spłat. Najczęściej dokonuje się ich w ratach, zwłaszcza gdy klient korzysta z produktu przez co najmniej kilka miesięcy.

Polecamy:
Lajki na FB — jak zdobyć ich więcej?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com