Wynajem i leasing drukarek – dlaczego się bardziej opłacają niż zakup?

Jeśli potrzebujesz drukować dużo materiałów firmowych z reguły skazany jesteś na kupno bardzo drogiego sprzętu. W perspektywie konieczności optymalizacji kosztów i procesów, wynikającej między innymi z gospodarczych skutków pandemii koronawirusa, warto jednak pomyśleć o alternatywnym rozwiązaniu. Jest nim wynajem drukarek lub ich leasing. 

  1. Dlaczego nie warto kupować drukarek?
  2. Czym się różni wynajem drukarek od leasingu?

Dlaczego nie warto kupować drukarek?

Wynajem drukarek, jak i ich leasing cieszy się ostatnio coraz większym zainteresowaniem ze strony przedsiębiorców. Przede wszystkim rozwiązania takie pozwalają im korzystać z zaawansowanych rozwiązań bez zbytniego obciążenia dla budżetu firmowego. Koszty wynajmu lub leasingu kserokopiarek czy drukarek w perspektywie rozliczeń miesięcznych są znacznie mniejsze, nie wiążą się z dużym jednorazowym wydatkiem, którego wiele firm nie chce obecnie ponosić. Leasing czy wynajem kserokopiarek oraz drukarek, który umożliwia np. TonDruk daje ci możliwość:

  • rozłożenia zakupu na raty,
  • wyboru nowoczesnego urządzenia,
  • obniżenia podatków dzięki ratom leasingowym oraz opłacie za wynajem wrzuconej w koszty,
  • obniżenia miesięcznych kosztów utrzymania urządzenia (szczególnie w opcji wynajmu),
  • korzystania z obsługi serwisowej,
  • wykupienia urządzenia za niewielką opłatą (przy wynajmie i leasingu).

Czym się różni wynajem drukarek od leasingu?

Wynajem i leasing drukarek to dwa rozwiązania, które często bywają mylone. Podstawowym łączącym je podobieństwem jest oczywiście możliwość uniknięcia dużych wydatków związanych z zakupem drukarki, dalej jednak zaczynają się różnice:

  • wynajem drukarek to bardzo proste rozwiązanie, ilość formalności jest tutaj ograniczona do niezbędnego minimum; wynajem pozwala ci na korzystanie z bardzo nowoczesnego sprzętu przez dany okres (zależny od zapisów w umowie); wymiana sprzętu na inny jest także znacznie prostsza, co pozwala ci dostosowywać drukarkę do realnych potrzeb; warto także zaznaczyć, że opłata znoszona przez ciebie w ramach wynajmu obejmuje często także materiały eksploatacyjne (tusze, tonery), które zapewniają ci optymalną jakość wydruków; możesz liczyć także na opiekę serwisową, co w przypadku urządzeń takich jak drukarki czy kserokopiarki jest naprawdę bardzo ważne. I co najważniejsze – płacisz tylko za faktyczne wykorzystanie urządzenia.
  • leasing drukarek również umożliwia korzystanie z nowoczesnych urządzeń za stałą miesięczną opłatą, stanowi ona niewielki procent ich wartości, natomiast zaznaczyć trzeba, że umowa leasingowa jest bardziej skomplikowana i wymagająca niż umowa najmu, natomiast nowoczesne rozwiązania stosowane przez usługodawców w niektórych przypadkach pozwalają zawrzeć ją nawet w ciągu kwadransa; raty są stałe, planowanie budżetu jest więc łatwiejsze, a opłatę leasingową możesz wliczyć w koszt uzyskania przychodu, a więc obniży ona twój podatek; minusem jest konieczność samodzielnego zaopatrywania się w materiały eksploatacyjne oraz mniej rozbudowana oferta serwisowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com