Wymiana kas fiskalnych w 2021 roku – o czym musisz pamiętać

Wymiana kas fiskalnych to obowiązek, o którym przedsiębiorcy wiedzieli już od pewnego czasu. Są oni do niego zobligowani zgodnie z ustawą z marca 2019 roku. W jej zapisach znalazł się obowiązek rejestrowania transakcji za pośrednictwem kas fiskalnych online, który został nałożony na określoną grupę przedsiębiorców.

Przedsiębiorcy, którzy maja obowiązek ewidencjonowania sprzedawanych towarów lub usług, korzystają z trzech rodzajów kas fiskalnych. Kasa fiskalna dla fryzjera czy kasa fiskalna dla kosmetyczki, a także dla wielu innych branż są obowiązkowe, a przedsiębiorcy muszą pilnować wszystkich formalności. Wśród wszystkich kas fiskalnych kasa fiskalna online jest rozwiązaniem najbardziej nowoczesnym. Każda transakcja zapisywana w tej kasie przekazywana jest automatycznie do Centralnego repozytorium Kas. Taki rodzaj kasy wymaga więc podłączenia do internetu. Korzystanie z kas fiskalnych online jest dla przedsiębiorcy wygodne z wielu względów. Jest też w niektórych branżach obowiązkowe. Zapisy ustawy z 2019 roku wyznaczyły trzy terminy dla różnych branż, w których należało zacząć korzystać z kas fiskalnych online. Okazały się one jednak trudne do zachowania ze względu na pandemię. Terminy wprowadzenia kas fiskalnych online zostały więc nieco przesunięte, jednak obowiązek nie został zniwelowany. Na https://netvet.pl/kasy-fiskalne można znaleźć porady dla przedsiębiorców, którzy muszą zamienić swoje stare kasy na kasy fiskalne online.

Kto już korzysta z kas fiskalnych online?

Pierwszym terminem obowiązywania kas fiskalnych online był styczeń 2021. W tym czasie z kas fiskalnych online zaczęli korzystać przedsiębiorcy zajmujący się naprawą pojazdów silnikowych oraz motorowerów, a także sprzedawcy benzyny silnikowej, oleju napędowego, a także gazu przeznaczonego do napędu silników spalinowych. Kolejnym terminem był styczeń 2021. Od tej pory kasy fiskalne online muszą posiadać przedsiębiorcy świadczący usługi związane z wyżywieniem oraz krótkoterminowe usługi związane z zakwaterowaniem. W tym terminie kasy fiskalne online musieli zainstalować przedsiębiorcy zajmujący się sprzedażą węgla, brykietu oraz paliw stałych, które są wytwarzane z węgla.

Terminy przesunięte na lipiec

Od lipca 2021 roku z kas fiskalnych online będą musieli korzystać przedsiębiorcy świadczący usługi fryzjerskie, kosmetyczne, budowlane, prawnicze, lekarskie i dentystyczne oraz usługi związane z działalnością obiektów, które służą poprawie kondycji fizycznej. Warto więc już wcześniej pomyśleć o zamówieniu kasy fiskalnej, która będzie spełniała wszystkie normy i zalecenia. Bez względu na to, czy interesuje nas kasa fiskalna dla psychologa, kosmetyczki czy lekarza, powinna być ona dopasowana do konkretnej działalności i indywidualnych potrzeb przedsiębiorcy.

Więcej informacji na temat wymiany kas fiskalnych znajdziesz nahttps://netvet.pl/aktualne-terminy-obowiazkowej-wymiany-kas-fiskalnych-starego-typu-na-kasy-fiskalne-online-w-2021-roku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com