Wyjazd integracyjny – jak go zorganizować?

O tym, jak ważny jest zgrany zespół, dobra komunikacja między pracownikami i umiejętność współpracy, nie trzeba nikogo przekonywać. Takie kwestie budowane są nie tylko w czasie codziennej pracy, ale również podczas wyjazdów integracyjnych, z których korzysta coraz więcej firm. Dobrze zaplanowana impreza firmowa, szczególnie wyjazdowa, to świetny sposób na zmotywowanie pracowników i dostarczenie im wielu dodatkowych atrakcji.

Spotkania integracyjne są codziennością w korporacjach i dużych firmach, które politykę i strategię działalności mają rodem z zachodu. Okazuje się jednak, że także coraz więcej rodzimych przedsiębiorstw i niewielkich firm decyduje się na taką formę zwiększenia zaangażowania pracowników. Wyjazd integracyjny z pewnością jest dodatkowym, czasem sporym kosztem, jednak zyski, jakie z niego płyną są nie do przecenienia. Dlatego warto szukać pomysłów na wyjazdy, które faktycznie sprawdzą się w budowaniu firmowego zespołu.

Nowoczesne wyjazdy integracyjne

Imprezy firmowe i wyjazdy integracyjne mogą się kojarzyć z weekendem w hotelu nad morzem czy w górach, w czasie którego odbywają się suto zakrapiane imprezy. Tymczasem w rzeczywistości coraz częściej są to spotkania wypełnione całym mnóstwem atrakcji, które zachęcają do wspólnej zabawy, będącej połączeniem team buildingu i integracji, pozwalającej na spędzanie czasu na ciekawych aktywnościach czy zdobywaniu nowych umiejętności. Warto pamiętać, że dobry pomysł na wyjazd integracyjny to podstawa udanej imprezy. Już na etapie planowania warto więc zadbać o to, by był to czas wypełniony atrakcjami, spotkaniami, warsztatami. Bardzo popularne są obecnie imprezy tematyczne, aktywności na świeżym powietrzu, ścianki wspinaczkowe, parki linowe, bitwy paintballowe, a także escape roomy, które idealnie wpisują się w budowanie umiejętności współpracy, wspólnego działania, szukania rozwiązań i rozdzielania obowiązków. Świetnym pomysłem na wyjazd integracyjny mogą być również warsztaty: kulinarne, kreatywne, kosmetyczne, rzeźbiarskie – pomysłów jest całe mnóstwo! Najważniejsze, by wybrać takie atrakcje, którymi pracownicy będą zainteresowani i które sprawią im radość oraz umilą wspólnie spędzony czas.

Jak zorganizować dobry wyjazd integracyjny?

Jeśli chcesz poszerzyć kompetencje miękkie pracowników, dostarczyć im mnóstwa wrażeń, zadbać o budowanie zgranego i współpracującego ze sobą zespołu, warto dobrze zorganizować wyjazd integracyjny i zaplanować go pod każdym względem. Przede wszystkim, przyda się sonda wśród pracowników: gdzie chcą pojechać, jakimi warsztatami będą zainteresowani, na jakie atrakcje mają pomysły, jak chcieliby spędzić wspólnie czas. Czy bardziej interesują ich aktywności organizowane wewnątrz, czy wolą zadania na świeżym powietrzu, które świetnie sprawdzają się szczególnie w sezonie wiosenno-letnim.

Nie ma większego sensu organizowanie spotkania firmowego, które nie będzie dla zespołu interesujące. Obecnie popularne jest korzystanie z usług firm, które zajmują się kompleksową organizacją wyjazdów integracyjnych, dostosowanych do indywidualnych potrzeb i oczekiwań firm. Wybór takiej oferty to gwarancja, że wyjazd będzie dopięty na ostatni guzik, a wszystkie punkty programu zostaną zrealizowane z najwyższą starannością. Jedną z firm zajmujących się kompleksową organizacją wyjazdów integracyjnych (i nie tylko) jest Fabryka Atrakcji. Tego typu wydarzenia z pewnością przełożą się na cały szereg korzyści dla każdej firmy.

Polecamy:
Czy warto zlecić prowadzenie Facebooka?
Co powinna mieć nowoczesna strona www?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com