Wyjątkowa pamiątka na najważniejsze wydarzenia – zamów spersonalizowane monety jubileuszowe.

Dyplomy, statuetki, pamiątkowe fotografie – pomysłów na uhonorowanie ważnych gości organizowanego przez nas wydarzenia jest wiele. Chcąc jednak wyróżnić je wśród wielu innych, warto sięgnąć po elegancką i bardzo unikalną pamiątkę – monetę jubileuszową.

Jakie wydarzenia możemy uczcić monetą jubileuszową?

Jak sama nazwa wskazuje, monetę najczęściej wręcza się z okazji ważnego jubileuszu – rocznicy rozpoczęcia działalności firmy, podpisania ważnej umowy handlowej, otwarcia szkoły, a nawet powstania miasta. Upominek, który wręczamy gościom takich wydarzeń, powinien być raczej formalny, elegancko zapakowany i niezbyt duży. Kłopotliwe w takich sytuacjach jest wręczanie większych statuetek, na które zazwyczaj ciężko wygospodarować miejsce. Monety jubileuszowe z naszymi inicjałami i datą ślubu z powodzeniem ucieszą gości weselnych, którym tym samym podziękujemy za obecności w tak ważnym dla nas dniu.

Jak zamówić monety jubileuszowe?

To, w jaki sposób będzie wyglądała moneta jubileuszowa zależy od wielu czynników – w przypadku ważnych okoliczności istotną rolę odgrywa sam wzór. Producenci monet dają możliwość jego zaprojektowania wraz z grafikiem, a na stronie – https://www.producentmonet.pl/ możesz samemu wykreować własny spersonifikowany wzór. Prosty w obsłudze kreator monet pozwala bez ponoszenia dodatkowych kosztów, zaprojektować monetę, która będzie pamiątką naszego wydarzenia. Oprócz wzoru musimy także wybrać wymiar (najpopularniejszy to ten o średnicy 23 mm = 1 polski złoty) oraz materiał, z jakiego zostanie wykonana moneta.

Z czego wykonane są monety jubileuszowe?

Wszystkie monety jubileuszowe wykonane są z mosiądzu, lecz przy zamawianiu zostaniemy poproszeni o wybór powłoki galwanicznej:

  • niklowanej
  • miedziowanej
  • posrebrzanej
  • pozłacanej

Możemy także z niej zrezygnować i wybrać monetę mosiężną polerowaną. Jest ona najtańsza i świetnie sprawdzi się w przypadku dużych zamówień. Najdroższą opcją jest moneta pozłacana, której ostateczna cena zależy od aktualnych kursów złota.

Moneta jubileuszowa – cena.

Koszt zamówienia nie zależy jednak od samego materiału, tu największą rolę odrywa ilość monet. Ze względu na precyzję wykonania oraz potrzebę powtarzania wielu skomplikowanych czynności, zazwyczaj minimalna ilość zamówionych monet to 200 sztuk. Zanim taka ilość zostanie wybita, tworzony jest specjalny stempel, który jest niezbędny, aby rozpocząć dalszą produkcję.

Jeśli jesteś ciekaw, jak powstają monety jubileuszowe, koniecznie odwiedź stronę ich producenta – https://www.producentmonet.pl/.

Polecamy:
Szkoła językowa franczyza – angielski dla kilkulatków

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com