Wygodne meble ogrodowe, czyli na co zwracać uwagę

Kolor, kształt, rozmiar, tworzywo? Co sprawia, że meble ogrodowe uznajemy za wygodne lub nie? Wybierając się do sklepu mamy przed sobą niemałe wyzwanie. Do wyboru są bowiem produkty wykonane z tworzyw sztucznych lub naturalnych, o rozmaitych rozmiarach i gabarytach, różniące się kształtami. Poza tym, że mają się komponować z aranżacją zielonej przestrzeni, liczymy na ich wygodę. Na co zwracać uwagę, by korzystanie z nich było w pełni komfortowe?

Materiał służący do produkcji

Wiele zależy od tworzywa, które posłuży do produkcji mebli ogrodowych. Te wykonane z drewna mogą się wydawać zbyt twarde, dlatego zwykle wymagają dopasowania miękkich poduszek ogrodowych. Większym komfortem użytkowania charakteryzują się meble bazujące na rattanie lub naturalnej wiklinowej plecionce. Tu jednak może użytkownikom nie odpowiadać fakt, że podczas siedzenia na nich będzie dało się wyczuć „wzór”, jaki tworzy dana plecionka. Ponownie warto wtedy zaopatrzyć się w dodatkowe poduszki.

Co z plastikiem? Krzesła czy fotele plastikowe przybierają coraz ciekawsze kształty. Kuszą więc, bo potrafią ze zwyczajnego ogrodu uczynić luksusową wręcz przestrzeń. Gładka powierzchnia siedzisk i oparć zapewnia wygodę, o ile tworzywo jest wysokiej jakości.

Alternatywą mogą być technorattanowe meble ogrodowe. Na przykład te z oferty Bazkar.pl. Połączenie wytrzymałości najlepszych tworzyw sztucznych z estetyką, którą proponują producenci mebli z materiałów naturalnych. Technorattanowa plecionka jest na tyle miękka, że wykonane z niej fotele, krzesła, leżaki czy innego rodzaju siedziska, zapewniają pełną wygodę. Do tego mogą się pochwalić prezencją, jaka nie ma sobie równych.

Dodatki, by było jeszcze wygodniej

Niezależnie od wybranych mebli ogrodowych można sprawić, że będą one jeszcze wygodniejsze. Wystarczy pokusić się o zakup dopasowanych poduszek ogrodowych. Muszą być one dobrane rozmiarami, aby się nie zsuwały z krzeseł czy foteli, ale i dokładnie wypełniały siedziska i oparcia. Dzięki temu nic nie będzie się wbijało w ciało, a wzorzyste plecionki, czy niekiedy wrażenie zbyt twardego plastiku, nie dadzą o sobie znać.

Mając do dyspozycji poduszki można przyjąć ulubioną pozycję. Tym samym łączy się walory praktyczne z wizualnymi, bo wreszcie nie trzeba się zastanawiać, co zrobić z pięknym, ale niekoniecznie wygodnym meblem. Poducha rozwiązuje ten problem.

Dopasowanie wymiarami

Nie bez znaczenia pozostaje dopasowanie wymiarami – zarówno krzeseł, mebli, leżaków i ław, jak i dokupowanych poduszek ogrodowych. Dlaczego to tak ważne? Ponieważ zsuwające się poduszki irytują i odbierają poczucie komfortu. Zbyt małe siedziska dają wrażenie ciasnoty, ściśnięcia, braku możliwości swobodnego wykonywania ruchów. Z kolei na tych zbyt dużych może użytkownikom brakować oparcia na łokcie albo i podparcia dla pleców.

Do tego wysokość mebli ogrodowych. W końcu chcemy móc swobodnie, bez nachylania się, ale i podpierania na palcach lub zawisania w powietrzu siedzieć, leżeć, kłaść się i wstawać oraz spożywać posiłki.

Zadbajmy o każdy z powyższych aspektów decydując o kupnie konkretnych mebli ogrodowych. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się maksymalną wygodą użytkowania, a przecież o to chodzi w odpoczynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com