Wydruk na ceramice – jak się odbywa 

Reklama jest bezwzględnym warunkiem rozwoju każdej firmy. Nawet potentaci w branży muszą reklamować swoje produkty lub usługi. Dobrze opracowana kampania reklamowa ma znaczący wpływ na image firmy i zdobywanie nowych klientów. W krótkim poradniku podpowiadamy jak wykorzystać gadżety ceramiczne.

Techniki zdobienia ceramiki reklamowej 

Każdy klient lubi dostawać gadżety reklamowe, im bardziej są praktyczne, tym lepiej zapamięta firmę, produkt. W tej roli doskonale sprawdza się ceramika reklamowa. Kubki, filiżanki w ciągu dnia używane są wielokrotnie.

Ciekawe hasło, logo firmy zapadną w pamięci. Porcelanowa zastawa jest doskonałym sposobem na reklamę lokalu gastronomicznego. Szklane kufle, szklanki doskonale nadają się do promowania marek piwa lub napojów. Możliwości wykorzystania jest znacznie więcej.

Zastosowanie nowoczesnych technologii sprawia, że nadruki na produktach wypalanych w wysokich temperaturach są trwałe. W zależności od wybranej metody odwzorowywują pełną gamę kolorów i zachowują wysoką jej jakość. Jedną z firm, wykonujących druk na ceramice jest Dekografix. Zastosowanie nowoczesnych technologii sprawia, że druk jest trwały i odporny na scieranie.

Nadruk bezpośredni 

To jedna z najczęściej wykorzystywanych metod nanoszenia nadruku. Na popularność tej techniki wpływ ma przede wszystkim:

  • niski koszt,
  • trwałość nadruku,
  • możliwość wykorzystania pełnej palety kolorów (bez odcieni i przejść tonalnych).

Nadruk bezpośredni jest niezwykle trwałą metodą i najtańszą. Wzór nanoszony jest bezpośrednio na szkliwo i następnie wypalany w bardzo wysokich temperaturach (do 800 stopni Celsjusza). Gadżety zdobione tą metodą odporne są na działanie środków chemicznych, z tego względu mogą być myte w zmywarkach.

Wadą tej metody jest możliwość nanoszenia nadruków tylko na zewnętrznych elementach, ograniczona jest też ich wielkość. Z reguły nie powinny przekraczać 60% powierzchni.

Inne metody zdobienia gadżetów kamionkowych 

Tu przede wszystkim prym wiedzie metoda kalkomanii ceramicznej i kalkomanii organicznej. Metody te dają możliwość wykonania zdobienia na całej powierzchni kubka oraz wykorzystania pełnej palety barw pozwalającej na uzyskanie efektu zdjęcia. Daje to duże możliwości personalizacji nadruku i osiągnięcia indywidualnych efektów.

Nadruk na kubkach, filiżankach wykonany tą metodą będzie bardzo trwały, odporny na mycie w zmywarce i na uszkodzenia mechaniczne, np. posługiwanie się nożem na talerzach.

Ograniczeniem stosowania tej metody jest konieczność dostosowania grubości linii oraz minimalnej wielkości liter.

Do mniej popularnych technik należą:

  • hydrocolor – kamionka barwiona jest na dowolny kolor Pantone, bardzo odporna na zmywanie, kubki w jednolitym kolorze doskonale kojarzą się z firmą,
  • multicolor – naczynia barwiona jest po wewnętrznej stronie, pozwala na zastosowanie innych technik nadruku,
  • magic mug – bardzo ciekawa forma reklamy, kubek po napełnieniu gorącym płynem zmienia swoją kolorystykę lub pojawia się logo,
  • grawer laserowy – wykonywany jest na częściach metalowych kubków lub na wieczkach silikonowych.

Większość stosowanych technik zdobienia gwarantuje trwałość nadruków, odporność na działanie promieni słonecznych i działanie środków chemicznych (zmywarki).

wydruk na ceramice metodą nadruku bezpośredniego

Jak przygotować projekt graficzny 

Wydruk na ceramice to informacja kierowana do klienta. Obraz, hasło muszą być bardzo dobrze przemyślane, bo przecież powierzchnia przeznaczona na reklamę jest ograniczona.

Firmy wykonujące grafikę na filiżankach, talerzykach i kubkach mają swoje wymagania dotyczące formatu projektu, najczęściej oczekują przygotowania jej w formie wektorowej.

Trzeba także dostosować wielkość liter i grubość linii. Za dodatkową opłatą można zlecić wykonanie projektu grafikom, dopiero po jego zatwierdzeniu zostanie on skierowany do realizacji.

Co umieszczać na gadżetach reklamowych? 

Treść grafiki zależy przede wszystkim od przeznaczenia gadżetów. Najczęściej umieszcza się logo firmy z adresem strony internetowej, markę produktu lub rysunek zachęcający do zakupu, skorzystania z usług firmy.

Gadżety z nadrukiem to stosunkowo tania forma reklamy. Im większe zamówienie, tym koszt jednostkowy mniejszy a skuteczność większa.

One Comment on “Wydruk na ceramice – jak się odbywa ”

  1. Do niedawna myślałem, że w prezentach dla klientów to się daje tylko długopisy, kalendarze czy breloczki. Ostatnio trafiłem jednak na energosolar.pl i widzę, że gadżety reklamowe poszły mocno do przodu. Takie power banki to doskonałe urządzenia, które na pewno każdemu przydadzą się do podładowania telefonu, a przy okazji można na nich nadrukować dane czy logo firmy, dokładnie tak, jak na długopisach. Fajna sprawa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com