Jak wybrać kurs języka angielskiego dla firm?

Mimo rosnącej popularności związanej z językiem angielskim Polacy nadal są zaliczani do narodów, u których występują trudności w komunikowaniu się w tym języku. Niecała połowa Polaków posługuje się znajomością przynajmniej jednego języka obcego. Dobrym poziomem komunikowania może popisać się jedynie 17% osób z tej grupy. Fakt ten coraz częściej dostrzegany jest w polskich firmach, dlatego ich przedstawiciele decydują się na organizację szkoleń językowych dla swoich pracowników. Warto wiedzieć jaki angielski dla firm będzie najlepszy i jak wybrać odpowiedni kurs.

Zagraniczni inwestorzy wymuszają organizowanie akcji: angielski dla firm

Przez ostatnie 20 lat na polskim rynku zaczęła się pojawiać spora liczba zagranicznych inwestorów. Dzięki nim, 1,5 miliona Polaków posiada swoje miejsca pracy. Zmiany te wymusiły modyfikacje na rynku pracy i wymagań wobec pracowników. Współcześnie angielski dla firm jest językiem obowiązkowym, dlatego wielu pracodawców stara się organizować osobom, które mają problem z tym językiem kurs, by mogły łatwiej odnaleźć się w rzeczywistości zawodowej.

W Internecie istnieje mnóstwo szkół językowych oferujących swoje usługi. Pracodawcy mają w czym wybierać, co też jest swego rodzaju utrudnieniem dla nich. Wybierając odpowiedni kurs dla swoich pracowników należy uwzględnić kilka istotnych kwestii, które zostaną poruszone poniżej.

Po pierwsze poczytaj opinie danego kursu

Najważniejszym czynnikiem wyboru odpowiedniego kursu dla pracowników jest sprawdzenie opinii związanych z określonym kursem czy szkołą językową. Pomocne też jest zebranie opinii wśród znajomych firm, które takowe szkolenia już organizowały. Świetnym rozwiązaniem jest skorzystanie z możliwości uczestniczenia w lekcji próbnej, podczas której samodzielnie można sprawdzić i wyrobić sobie swoją własną opinię.

Wyznacz czas trwania kursu

Przed organizacją kursu każdy pracodawca powinien przemyśleć ile czasu pracownicy mogą spędzić na nauce języka angielskiego. Oczywiste jest to, że skuteczny jest intensywny kurs, jednak nie można też zbytnio obciążać pracownika, gdyż zamiast motywacji do nauki poczują przymus lub niechęć. Warto dowiedzieć się jakie terminy byłyby dla pracowników najbardziej odpowiednie, nie można tego robić wbrew ich możliwościom czasowym.

Określ miejsce odbywania się kursu

Ważne jest także miejsce, w którym odbywa się kurs. Nie można wybrać szkoły, która mieści się na przeciwległym kraju miasta, ale oczywiście lokalizacja też nie powinna być głównym motywem wyboru szkoły. Świetnym rozwiązaniem jest zorganizowanie szkolenia w miejscu pracy, należy się upewnić, które szkoły językowe umożliwiają przeprowadzanie szkoleń poza szkołą językową. Rzeczą pewną jest to, że jednej osobie jest łatwiej dotrzeć na miejsce, aniżeli całej grupie pracowników.

Korzystaj z wyspecjalizowanych nauczycieli

Organizując szkolenie językowe dla swoich pracowników warto postawić na specjalistów w dziedzinie, w której chcemy specjalizować swój zespół. Są szkoły, które specjalizują się tylko i wyłącznie w szkoleniach dedykowanych dla firm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com