Wskazówki dla firm IT rozważających zakup laptopów – leasing czy nie?

Leasing sprzętu komputerowego ma sens w wielu sytuacjach, ale proces ten musi być zarządzany tak ostrożnie, jak faktyczny zakup. Te wskazówki pomogą Twojej organizacji w podejmowaniu trafnych decyzji dotyczących leasingu.

Systemy leasingowe to popularna opcja wśród wielu grup IT, ale wymaga starannego planowania, oceny i zarządzania. Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać, jeśli myślisz o zatwierdzeniu programu najmu, bądź też jeśli interesują Cię laptopy poleasingowe .

# 1: Zaangażuj finanse

Może się to wydawać nie na miejscu, ale posiadanie finansowania związanego z biznesową stroną leasingu jest dobrym pomysłem z następujących powodów:

Zarządzanie płatnościami – w zależności od umowy leasingowej możesz zarządzać płatnością leasingową, aby dział IT nie musiał bezpośrednio zarządzać płatnościami okresowymi. Ponadto, jeśli występuje rotacja personelu IT, byłoby to zarządzane bezpośrednio przy pomocy środków finansowych, aby zmniejszyć ryzyko kary za brak płatności.
Usankcjonowane warunki handlowe – warunki są koszmarem do zarządzania, a tym bardziej kontrolą. Zaangażowanie twojej grupy finansowej zapewnia pewną legalność wybranemu programowi najmu lub może być formalny proces zatwierdzania.
Bezpośrednie zarządzanie aktywami – jest to ważniejsze w przypadku bezwarunkowych zakupów, ale jeśli Twoja organizacja śledzi aktywa, systemy dzierżawione mogą wymagać rozliczenia w pewien sposób. Zaangażowanie twojej grupy finansowej lub księgowej bezpośrednio w proces może usprawnić ten proces i umożliwić bezpośrednie uzyskanie informacji.

# 2: Rozważ zastosowanie tradycyjnego finansowania

Wiele małych biur ma małe kadry technologiczne i jeszcze mniejsze budżety. W zależności od okoliczności, leasing może być zbyt skomplikowany dla małego biura, a przy zakupie technologii biurowej może nie obowiązywać twarda zasada „3 lata i więcej”.

W przypadku korzystania z tradycyjnego finansowania można tego dokonać w zależności od systemu i potrzeb. Płatności są zazwyczaj możliwe do zarządzania, gdy w danym momencie aktywnych jest tylko kilka kont finansowych. Te tradycyjne instrumenty finansowania mogą być dowolnymi z poniższych:

Finansowanie detalistów. Wielu sprzedawców detalicznych ma opcje finansowania, które pozwalają bezpośrednio sfinansować cenę zakupu. Może to być dobra opcja, jeśli kupujesz coś więcej niż tylko komputer (specjalna drukarka, meble itp.).
Firmowa karta kredytowa. Istnieje wiele programów kredytu biznesowego, a także wiele programów zależnych od banków z markami VISA i MasterCard.

Najlepsze praktyki

Korzystając z tradycyjnego finansowania zakupów komputerowych, weź pod uwagę, że okresowe płatności wychodzą z budżetu na indywidualne potrzeby technologiczne. W przypadku mniejszych organizacji uzasadnienie budżetu IT jest bardzo trudne, a tym bardziej budżet musi być spójny i przewidywalny. Popularną opcją dla bardzo małych organizacji jest samodzielne finansowanie tego typu systemów i bezpośrednie zwracanie kosztów. Jest to kłopot i stwarza ryzyko dla osób, ale w niektórych sytuacjach jest najlepszym rozwiązaniem.

One Comment on “Wskazówki dla firm IT rozważających zakup laptopów – leasing czy nie?”

  1. Jeśli ktoś z Was szuka dobrej firmy z materiałami eksploatacyjnymi, szczerze polecam wejść na https://lagraf.com.pl/. Niedawno pierwszy raz trafiłam na ofertę tej firmy i choć początkowo byłam nieco nieufna, pierwsze zamówienie rozwiało wszystkie moje wątpliwości. Mają doskonałej jakości produkty w dobrych cenach i z bardzo profesjonalną obsługą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com