Wskazówki finansowe dla tych, którzy marzą o otwarciu własnej siłowni!

Kiedy otwierasz siłownię, posiadanie zdrowych finansów jest niezbędne. Ale jest szansa, że ​​ciągłe przeliczanie bilansów i wyciągów bankowych nie jest tym, co podnieca Cię co rano – i zaufaj nam, nie jesteś sam. Dlatego przygotowaliśmy kilka wskazówek, dzięki którym Twoja siłownia stanie się na drodze do finansowego sukcesu. To tylko posmak, jeśli naprawdę chcesz zarządzać finansami dla swojej siłowni, czytaj nasz portal regularnie!

1.Jaki jest twój biznesplan?

Biznesplan może być czasochłonny i zniechęcający, ale stanowi integralną część długofalowego planowania Twojej firmy, od początku do etapu rozwoju. Jeśli potrzebujesz środków na finansowanie swojej działalności, inwestorzy i kredytodawcy będą wymagać biznesplanu przed pożyczaniem lub zainwestowaniem pieniędzy. Dodatkowo, badania, które mają związek z przygotowaniem planu, mogą ujawnić nieprawidłowe założenia dotyczące:

  • rynku

  • obszaru geograficznego

  • bazy klientów

  • kosztów ogólnych niezbędnych do prowadzenia firmy.

Odkrycie tych błędów na etapie planowania, przed uruchomieniem siłowni, pozwala na dostosowanie wszystkiego przed podjęciem zobowiązań i podpisaniem umów. Istnieje wiele źródeł, z których możesz zacząć korzystać aby pomóc sobie w tworzeniu biznesplanu.

2. Ustaw realistyczne prognozy finansowe

Planowanie finansowe jest ważną częścią budowania biznesplanu. Będziesz musiał zaplanować koszty startowe, miesięczne wydatki i progi płynności finansowej. Bądź realistą! Wyniki twojego planowania finansowego są tak dobre, jak dane, które wprowadzasz, a nie takie jak na to pozwala Ci chwilówka online. Rozsądnie jest zbudować projekcję najlepszego, średniego i najgorszego przypadku. Zaplanuj swój biznes na podstawie najgorszego scenariusza, dopóki nie dostaniesz faktycznego wsparcia finansowego.

3. Rozważ outsourcing

Otwarcie firmy wymaga wiedzy, która może być bardzo techniczna. Rzeczy takie jak negocjowanie powierzchni najmu, planowanie finansowe i prowadzenie dokumentacji są trudne. Nawet jeśli pieniądze są w określonych ryzach, warto rozważyć zlecenie pewnych zadań wynajmowanym specjalistom, takim jak prawnik i / lub księgowy. Drobne szczegóły pomijane w negocjacjach umów i dokumentach inwestycyjnych lub pożyczkowych mogą cię kosztować więcej niż sądzisz. Zapłać teraz lub zapłać później.

4. Postaraj się o równowagę finansową dla swojej siłowni

Przepływy pieniężne to infrastruktura finansowa Twojej firmy. Celem jest stworzenie bazy członkowskiej, która pozwoli na stabilne przyszłe przepływy pieniężne. Unikaj ofert członkostwa, które są rocznymi przedpłatami lub przedłużeniami z miesiąca na miesiąc bez zobowiązań umownych. Członkostwo to nie pozwala na prognozowanie przyszłych przychodów po roku lub na przyszłe dochody od miesięcznych członków. Jest to bardzo ryzykowne na początku swojej działalności, gdy prawdopodobnie nie otrzymasz wystarczającego dochodu, aby pokryć swoje wydatki. Umowy członkowskie są jednym ze sposobów zapewnienia stabilnego przepływu gotówki. Trzymaj się ich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com