Wskazówki dla początkujących projektantów zaproszeń ślubnych

Branża zaproszeń ślubnych jest dzisiaj tak jak i każda inna bardzo konkurencyjna, aby pomóc młodym graczom na rynku utworzyliśmy listę wskazówek, z których warto skorzystać, by się wyróżnić.

1. Utwórz markę

Utwórz markę, która reprezentuje Ciebie i Twój styl. Zastanów się, jak zastosować całą markę w odniesieniu do:

• opakowań,
• materiałów marketingowych,
• strony internetowej,
• zabezpieczenia biznesowego itp.

Twoja marka zawsze może być udoskonalana w przyszłości, ale naprawdę warto skupić się na znalezieniu istoty marki od razu. Nie ma na co czekać!

2. Kontakty, kontakty, jeszcze raz kontakty

Nie bój się wyjść i budować relacji biznesowych. I nie skupiaj się tylko na innych projektantach zaproszeń. Bez względu na ich wiedzę, inni, którzy posiadają własny biznes, to baza pełna porad i lekcja do nauki. Nie patrz na kontakty tylko w kontekście potrzeby zarabiania pieniędzy lub znajdowania większej liczby firm, ale jako sposób na naukę od osób, które przeżyły podobne doświadczenia, co z kolei pomoże rozwinąć Twój biznes.

Pamiętaj jednak, że nie są tam po to, aby dać ci wszystkie odpowiedzi. Trzeba ciężko pracować, aby znaleźć odpowiedzi na własną rękę, ale mogą oni pomóc pójść we właściwym kierunku. Utwórz konto na Twitterze. Zacznij budować nieocenione relacje z osobami, z którymi pierwotnie nigdy nie miałeś okazji współpracować.

3. Poznaj swojego klienta

Utwórz wstępną ankietę, która zadaje pytania, które pomogą Ci zrozumieć charakter i styl Twojego potencjalnego klienta. Czego chcą, od zaproszeń? Jakie uczucie chcą przekazać za ich pomocą? Czy interesują ich własne zaproszenia ślubne? Im lepiej rozumiesz swojego klienta, tym lepiej możesz wprowadzić tę wyjątkowość do projektu. Czy to nie o to chodzi?!

4. Utwórz oś czasu

Nie można wystarczająco podkreślić znaczenia osi czasu. Pozwala to klientom zobaczyć i, miejmy nadzieję, wartość procesu projektowania. Wymieniając każdy etap procesu, klient zobaczy, czego się od nich oczekuje, a także czego oczekuje od Ciebie. Oś czasu utrzymuje zarówno Ciebie, jak i Twojego klienta na dobrej drodze. Pamiętaj: narzeczeni prawdopodobnie nie znają ani nie rozumieją zaproszenia i procesu projektowania. Oś czasu jest punktem wyjścia do pomocy w zrozumieniu tego wszystkiego.

5. Znajdź dostawców

Badania mające na celu znalezienie opcji dla dostawców papieru i innych materiałów eksploatacyjnych, do których możesz się zwrócić w sprawie cen hurtowych, zamówień zbiorczych itp. są niezbędne. Zajrzyj do ofert lokalnych i krajowych dostawców.

6. Znajdź drukarnię

Nie chodzi o znalezienie samej firmy drukarskiej (jest ich wiele), ale znalezienie wysokiej jakości i niezawodnej firmy. Może to wymagać wielu prób i udręk, zanim znajdziesz odpowiedź na to pytanie. Po drodze na pewno będziesz mieć problemy z drukarniami, które źle wycinają twoje zapasy, drukują na niewłaściwym papierze, a to tylko niektóre z niepowodzeń, które mogą się pojawić. Należy o tym pamiętać podczas tworzenia osi czasu i pamiętaj, aby poinformować klienta o tych ewentualnych komplikacjach.

Polecamy:
Po czym poznać dobrą drukarnię online – krótki poradnik klienta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com