5 wskazówek pomocnych przy doborze granitowego blatu

Czy szukasz nowych blatów granitowych, ale nie wiesz od czego zacząć? Masz szczęście, ponieważ możemy Ci pomóc! Oto garść najlepszych wskazówek na temat tego, jak wybrać idealny granit do swojego domu.

1. Wykonaj swoje badania.

Ważne jest, aby znać różnice między kwarcem, granitem i marmurem, abyś miał ogólne pojęcie, który materiał najlepiej pasuje do Twojego stylu życia i potrzeb. Niektóre ważne różnice opisujemy poniżej.

-Marmur jest miękki i porowaty, zwykle wybierany ze względu na jego estetykę, a nie trwałość.
-Granit jest odporny na zarysowania, odpryski i ciepło – zwłaszcza gdy ma wieloletnie uszczelnienie.
-Kwarc jest odporny na zarysowania i odpryski, ale nie jest tak odporny na ciepło jak granit i jest również nazywany kamieniem inżynieryjnym.

2. Zrób listę pytań, które masz przed pójściem do salonu.

Ważne jest, aby zapisywać pytania, aby je zapamiętać. W dobrze zaopatrzonym salonie znajdziesz ogrom pełnowymiarowych płyt, a takie ilości czasem mogą być przytłaczające dla klientów. Posiadanie listy pomoże ci uzyskać odpowiedź na wszystkie pytania. Może to również zapobiec popełnieniu błędu przy wyborze materiału na nowe blaty granitowe .

3. Zastanów się nad umywalką.

To zlewozmywak kuchenny lub łazienkowy pod granitowym blatem. Jest nie tylko stylowy, ale i bardzo funkcjonalny. Tak miło jest móc zetrzeć wszystkie okruchy gromadzące się na blacie bezpośrednio do zlewu. Ułatwia także czyszczenie zlewu.

Zwykle klienci mogą dostarczyć własne zlewozmywaki zwykle bez żadnych kosztów, ale gdy otrzymasz od producenta wycenę na nowe blaty kuchenne, zwykle zorientujesz się, że jest to bardziej opłacalna opcja dla zlewozmywaków granitowych.

4. Wybierz odpowiedni kolor.

Wybór odpowiedniego koloru blatu granitowego może być trudny, ale i tutaj fachowcy mogą pomóc! Konieczne jest obejrzeć co najmniej kilka płyt bezpośrednio w salonie. Zgadza się, całych płyt! Bez patrzenia na małe próbki i podejmowanie próby zdecydowania, jakiego koloru faktycznie są. Zaleca się również zabranie ze sobą drzwi szafki do salonu, aby można było dobrze zobaczyć, jak blat granitowy będzie wyglądał z tymi dokładnie szafkami. Musisz także wziąć pod uwagę podłogę w kuchni. Zawsze najlepiej jest wziąć ze sobą próbkę podłogi również, aby uzyskać najlepszą wizję tego, jak projekt będzie wyglądał po zakończeniu. Możesz także skorzystać z wizualizatora kuchennego – wielu nowoczesnych producentów blatów korzysta z takich udogodnień.

5. Wybierz odpowiednie krawędzie blatów, dopasowane do swoich potrzeb.

Czy twoje szafki są nowoczesne? Czy masz małe dzieci, które mogą uderzać głową w blat? Wtedy zaokrąglone krawędzie blatów będą najlepszym wyborem. A może twoje szafki mają tradycyjny styl? Zalecane są w takim przypadku skosy. I znów – najlepiej przynieś/wyślij zdjęcie swojej kuchni lub łazienki, a producent blatów pomoże Ci wybrać styl, który będzie pasował do Twojego stylu i Twojej przestrzeni. Jak widać, nie jest tak trudno wybrać idealne blaty granitowe!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com