Wpływ oleju z nasion dyni na włosy

Olej z pestek dyni jest naturalnym suplementem, który swoje zastosowanie znajduje w wielu dziedzinach życia. Pozytywnie wpływa na piękno paznokci, włosów czy skóry oraz zwalcza przy tym wiele dolegliwości. Swoje właściwości prozdrowotne zawdzięcza nienasyconym kwasom tłuszczowym, które znajdują się w jego składzie.

Warto pamiętać, że aby olej z pestek dyni zachował swoje właściwości, musi być odpowiednio przechowywany. Powinien być trzymany w chłodnym miejscu z dala od światła. Odpowiednio zabezpieczony jest w stanie zachować swoje właściwości przez trzy miesiące od otwarcia. Dodatkowo olej z pestek dyni przyciąga uwagę swoim orzechowym aromatem jak i  ciemnobrązową barwą.

  • Skład oleju z pestek dyni

Praktycznie 80 procent składu wyżej omawianego oleju to nienasycone kwasy tłuszczowe omega. Odpowiedni balans między ich proporcją i ilością przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu jak i zachowania zdrowia. DO tego wszystkiego z oleju tym znajdziemy witaminy z grupy B, E, C, D oraz A. Taki skład powoduje działanie antyoksydacyjne, neutralizując wolne rodniki. W oleju z pestek dyni znajdziemy również potas, beta-karoten i cynk.

  • Pozyskiwanie oleju

Olej z pestek dyni pozyskuje się wyłącznie z tłoczenia na zimno. Uzyskuje się go z prażonych pestek dyni, a do uzyskania jednego litra płynu potrzeba kilkadziesiąt dyń.  Zdecydowanie zalecane jest spożywanie tego oleju w okresie rannym i wieczornym. Odradza się zażywania tego suplementu w porze posiłku. Według badań wspomaga to pozytywne efekty – jakie wywołuje olej z pestek dyni.

  • Korzyści dla włosów

Olej z pestek dyni jest niesamowitym specyfikiem poprawiającym i wzmacniającym kondycję naszych włosów. Odpowiednia suplementacja tego specyfiku sprawia, że włosy stają się gęstsze i nie wypadają. Sposób zastosowania na włosy jest banalnie prosty. Wystarczy łyżkę oleju dokładnie wetrzeć w całą długość włosów i tak to pozostawić na minimum godzinę – zaleca się to wydłużyć na całą noc. Na samym końcu wystarczy włosy dokładnie spłukać. Poprawia to ogólną kondycję włosów. Sprawia, że włosy są bardziej błyszczące, miękkie i gładkie. Oczywiście kolejną zaletą jest fakt, że nie obciąża on włosów i bezproblemowo się zmywa. Dzieje się tak za sprawą składników odżywczych niezbędnych dla zdrowia i kondycji włosów. Są to przede wszystkim witamina A, B, K (biotyna), siarka, cynk i kwasy tłuszczowe omega-3. Ponadto dodając olej z pestek dyni do naszej codziennej diety – pozytywnie wpłynie to na stymulowanie wzrostu włosów. Warto również wspomnieć, że omawiany olej pozytywnie wpływa na pozbycie się efekty przedwczesnego łysienia.

Podsumowując, olej z pestek dyni jest niezwykłym specyfikiem, który swoje zastosowanie znajduje nie tylko w kosmetyce. Zapobiega on również chorobom nowotworowym – poprzez co znajduje swoje zastosowanie również w medycynie. Do tego wszystkiego stosowany jest w walce z depresją, różnymi pasożytami czy jako dodatek do potraw w kuchni. Pomaga również regulować poziom cholesterolu we krwi.

Sprawdź nasz olej z pestek dyni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com