Wodorowanie silników – na czym polega i co daje?

Silnik samochodowy z czasem pokrywa się nagarem, czyli osadem z niespalonych cząsteczek paliwa i oleju. Nalot jest szkodliwy dla silnika, gdyż negatywnie wpływa na jego żywotność i osiągi. Jak pozbyć się nagaru? Pomocne jest wodorowanie silników. Sprawdź, na czym polega i jakie są jego efekty.

1. Wodorowanie silników – kiedy jest polecane i jak działa?

2. Maszyna do wodorowania bezpieczna dla silników każdego typu

Wodorowanie silników jest jedną z metod czyszczenia, która umożliwia usunięcie nagaru z podzespołów samochodu. Maszyna do wodorowania usuwa niepożądany nalot, działając bezpiecznie dla silnika i zwiększając jego żywotność. Dowiedz się więcej o wodorowaniu silników.

Wodorowanie silników – kiedy jest polecane i jak działa?

Nagar w silniku powstaje na skutek używania paliwa niskiej jakości i mieszania się paliwa z olejem silnikowym. Osadu jest więcej również w przypadku nieekonomicznego stylu jazdy. Gdy na silniku zalega dużo nagaru, motor pracuje głośno i mało wydajnie. Filtr DPF i katalizator szybko się zapychają, a kompresja na tłokach jest zmniejszona. Dodatkowo pojawia się nasilone dymienie z rury wydechowej. Jeżeli kierowca zauważy obniżenie mocy silnika i inne problemy z samochodem, wodorowanie silników może być jedynym skutecznym sposobem, by poprawić stan techniczny auta.

Wodorowanie silnika polega na wprowadzaniu specjalnej mieszanki wodoru do układu spalania. Nagar i inne osady są zamieniane w gaz, który usuwa się z silnika przez rurę wydechową. Dzięki temu motor jest dokładnie czyszczony z nalotu bez potrzeby rozkręcania części i używania niebezpiecznych chemikaliów. Usunięcie nagaru sprawia, że emisja cząsteczek PM 2,5 i PM 10 ulega obniżeniu nawet o 70 procent.

Maszyna do wodorowania bezpieczna dla silników każdego typu

Maszyna do wodorowania silników może być wykorzystywana do usuwania nagaru z motorów napędzanych każdym rodzajem paliwa. Po wodorowaniu silnik pracuje wydajniej, dzięki czemu koszty eksploatacji pojazdu są niższe. Maszyna jest bezpieczna dla czyszczonych części, gdyż urządzenie działa bez użycia szkodliwej chemii. Po czyszczeniu wymiana oleju w silniku nie jest konieczna.

Po wodorowaniu silnika powraca pierwotna moc samochodu, a wchodzenie na wyższe obroty staje się łatwiejsze. Praca motoru jest wyrównana, dlatego auto staje się cichsze. Czyszczenie za pomocą wodoru wpływa zatem nie tylko na żywotność silnika, ale i na komfort jazdy. Po wodorowaniu długie podróże są mniej męczące, gdyż silnik samochodu emituje o wiele mniej hałasów niż dotychczas.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com