Wirtualny numer telefonu – czym jest?

Wirtualny numer jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które prowadzą biznes terytorialnie. Dzięki temu można otworzyć wirtualne biuro w dowolnym miejscu i posiadać numer typowy dla danego regionu czy miasta. Pozwala to nie tylko na zwiększenie prestiżu firmy, ale okazanie szacunku klientom. Jakie jeszcze zalety ma wirtualny numer telefonu? Wyjaśniamy!

Zalety wirtualnego numeru telefonu

Wirtualny numer telefonu to przede wszystkim komfort dla Twojej firmy oraz dzwoniących do niej klientów. Możesz znajdować się w dowolnym miejscu – w kraju bądź za granicą – a Twoi klienci będą dzwonić na numer charakterystyczny dla wybranego przez Ciebie regionu czy miasta. To szczególnie istotne, np. w przypadku podróży zagranicznej w interesach. Dzwoniący do Ciebie płacą jak za taryfę miejską. Jeśli zdecydujesz się na przeniesienie biura, zachowasz dotychczasowe numery telefoniczne. Wirtualne numery są wielokanałowe, co oznacza, że nie ominiesz żadnego połączenia, a klienci będą mogli dodzwonić się do Ciebie zawsze. To na pewno wpłynie znacząco na jakość obsługi. Niektóre telefonie VoIP oferują dodatkowo bezpłatne centrale telefoniczne. Dzięki temu, że znajdują się one w chmurze, otrzymujesz dodatkowe usługi bez ponoszenia kosztów.

Jeśli posiadasz więcej niż jeden numer, możesz nadać mu nazwę. Dzięki temu nazwa będzie wyświetlała się w statystykach połączeń. Korzyścią jest także możliwość przekazywania połączeń na numer zewnętrzny. Wirtualny numer wybierasz na stronie operatora VoIP. Możesz wybierać z ponad 80 miast na świecie. To nowoczesne rozwiązanie zyskuje na popularności. Nie tylko dlatego, że jest niezwykle praktyczne, ale także dlatego, że otrzymujemy mnóstwo dodatkowych usług w korzystnej cenie.

Jak odbierać połączenia?

By odbierać połączenia z wirtualnego numeru, wystarczy podłączenie do Internetu. Możesz je odbierać przy użyciu smartfona, komputera czy telefonu IP. Specjalistyczny sprzęt nie jest jednak koniecznością. Wykorzystać możesz również telefon stacjonarny lub podzielić połączenia na kilka telefonów. To drugie jest możliwe dzięki bezpłatnej centrali telefonicznej.‎ ‎

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com