Wideokonferencje w firmie – nowoczesne rozwiązania do sal konferencyjnych

Wideokonferencja to prawdopodobnie jedno z najbardziej ważnych technologicznych odkryć w branży biznesu. Dzięki nowoczesnym systemom tele- i wideokonferencji możemy bez problemu komunikować się z ludźmi z innego końca świata, a dzięki wysokiej jakości dźwięku i obrazu pojawia się odczucie przebywania w jednej sali.

Duża sala konferencyjna czy mały huddle room?

Podczas projektowania nowej przestrzeni biurowej, jednym z kluczowych elementów jest wybór i wyposażenie sali konferencyjnej, która będzie zawierała systemy do wideokonferencji. Choć jestesmy przyzwyczajeni do dużych sal konferencyjnych, które mogą mieścić nawet do kilkudziesięciu osób, coraz popularniejszymi stają się małe rozwiązania jak huddle room. Jest to również sala do wideokonferencji z jedyną różnicą, umieszcza ona przeważnie do sześciu osób.

Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety, dlatego duże firmy często decydują się na zaprojektowanie dużej sali konferencyjnej, która będzie służyć do dużych firmowych spotkań, prezentacji czy wideokonferencji, w których powinna brać udział większa ilość pracowników, a dodatkowo przygotowują kilka małych huddle room’ów. Huddle room’y dzięki małej przestrzeni i wyposażeniu do wideokonferencji są uniwersalnym rodzajem gabinetu firmowego, a dzięki małej powierzchni koszt ich wyposażenia i utrzymania jest mniejszy od utrzymania dużej, tradycyjnej sali konferencyjnej. Mogą być one używane do spotkań zespołów, wideokonferencji oraz jako tymczasowe biura.

Czym jest Huddle Space? Dowiedz się tutaj: https://www.visioncube.pl/huddlespace/

Systemy wideokonferencyjne dla małych i dużych firm

Wideokonferencja ma na celu maksymalne zwiększenie skuteczności pracy i uproszczeniu komunikacji. Rozpowszechniona jest opinia, że systemy do wideokonferencji są drogie i mogą sobie na nie pozwolić tylko duże firmy, ale nie ma nic bardziej mylnego. Z roku na rok coraz częściej, nawet największe międzynarodowe korporacje decydują się na wykonanie huddle room’ów do wideokonferencji zamiast kosztownego wyposażenia sali konferencyjnej, która zdecydowaną większość czasu nie jest używana.

Podstawą każdej wideokonferencji jest wysoka jakość dźwięku i obrazu, co pozwala na bezproblemową komunikację z każdego miejsca na ziemi. Jednak, warto zauważyć, że z rozwojem nowoczesnych technologii, wideokonferencja to nie tylko rozmowa z wideo, to coś znacznie większego i bardziej kompleksowego. Nowoczesne systemy do wideokonferencji dążą do uzyskania pełnego efektu obecności Twojego współrozmówcy, którego nie uzyskasz jedynie za pomocą kamery i mikrofonu.

Obecnie na rynku systemów wideokonferencji można znaleźć mnóstwo urządzeń i oprogramowania, które przenoszą komunikację na odległość na całkowicie nowy poziom. Do najczęściej używanych rozwiązań technologicznych do wideokonferencji są kamery z szerokim kątem (nawet 150 stopni), dzięki którym nikt nie zostanie pominięty czy obcięty z obrazu, oprogramowanie i sprzęt umożliwiający udostępnienie informacji i plików w praktycznie każdym formacie, a dostępne są także tablice interaktywne do prowadzenia prezentacji.

Przeczytaj więcej o wideokonferencjach: https://www.visioncube.pl/offer-item/videoconference/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com