Who is who Polskiego Biznesu? Adam Białas – menedżer i dziennikarz biznesowy

Adam Białas to ekspert w kluczowych obszarach transformacji cyfrowej. Dyrektor Generalny agencji komunikacji i marketingu cyfrowego Core PR, dziennikarz, publicysta i ekspert wielu popularnych portali oraz gazet jak np.: brief.pl, onet.pl, Rzeczpospolita, Gazeta Finansowa, Gentleman Magazine, Home and Market, Super Express czy “CEO – biznes w praktyce”. Wieloletni działacz Międzynarodowej Federacji Dziennikarstwa w Brukseli (IFJ) i SDRP (Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich). W latach 90. związany z TVP, Gazetą Wyborczą, TV2 Danmark, Berlingske Tidende oraz prasą polonijną w USA. Menedżer ds. marketingu i reklamy, współautor projektów medialnych na polskim rynku. Członek i założyciel Izby Wydawców Prasy. Pracował m.in. dla skandynawskiego koncernu prasowego SPG ze Sztokholmu, w zarządzie wrocławskiej firmy Phoenix Press, lidera wydań specjalnych i krzyżówek, należącej do Bauer Media Group. Publicysta i ekspert mediów krajowych i zagranicznych.

Z zamiłowania dziennikarz biznesowy i globtroter, swoje życie zawodowe związał z biznesem i zarządzaniem. Od ponad dwóch dekad z sukcesami działa w obszarach analityki biznesowej, PR-u, marketingu i mediów. Ekspert i analityk rynkowy, autor wielu nowatorskich projektów biznesowych. Posiada rozległe doświadczenie w kampaniach i budowaniu wizerunku marek. Związany z pierwszą globalną platformą tematycznych kanałów telewizyjnych ZoneVision / UPC (obecnie United Global Com) w Londynie, od 2001 roku Prezes Zarządu spółki zależnej zajmującej się transmisją satelitarną i postprodukcją w Amsterdamie.

Agencja którą kieruje obsłużyła ponad 650 kampanii (także globalnych). Specjalizuje się w sektorze finansowym (M&A, IPO-GPW, pozyskiwanie finansowania, fundusze Private Equity / VC), deweloperskim — nieruchomości, HoReCa, MICE oraz gamingowym. Prowadził działania na rzecz największych deweloperów i agencji nieruchomości, ale także czołowych firm sektora gier wideo, ale również działania integrujące środowisko branżowe, takie jak „miksery” dla czołowych liderów branży czy Amerykańskiej Izby Handlowej, czy innowacyjne prezentacje projektów. Doświadczony ekspert d/s komunikacji i działań kryzysowych.

Fot. Adam Białas – dziennikarz, menadżer

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com