Wentylator to urządzenie obowiązkowe w wielu firmach i przedsiębiorstwach. Jego wybór może jednak okazać się trudnym zadaniem, dostępne są bowiem trzy podstawowe rodzaje, do których zalicza się wentylatory nisko- , średnio- i wysokociśnieniowe. Istotna będzie przy tym jego wydajność oraz moc. Co jeszcze musimy o nim wiedzieć?
Wentylatory przemysłowe – charakterystyka
Wentylatory tego rodzaju zapewniają optymalne parametry przepływowe, a przy tym wyróżnia je wysoka sprawność. Nawet mimo ciągłej pracy, cechuje je energooszczędność. Co więcej, to rozwiązanie w pełni ekologiczne. Te w wersji przemysłowej muszą spełniać ściśle określone normy techniczne. Stosowane są w miejscach pracy, gdzie istnieje duże nagromadzenie niebezpiecznych pyłów lub gazów. Pozwalają przy tym pozbyć się kurzu. Z tego też względu ich obecność jest konieczna w fabrykach, zakładach oraz firmach produkcyjnych.
Podział wentylatorów przemysłowych
Poszczególne modele wentylatorów znacznie się od siebie różnią pod względem konstrukcji czy zastosowania. Dobrać należy je ściśle do rodzaju przestrzeni czy specyfiki stanowisk pracy. Część z nich przeznaczona jest do pracy ciągłej, zaś inne do pracy mobilnej. Wentylatory niskociśnieniowe najlepiej sprawdzą się w przemysłowych okapach kuchennych, zaś wysokociśnieniowe przeznaczone są przede wszystkim do chłodzenia maszyn i innych urządzeń. Dobrze sprawdzą się również w przypadku transportu, w tym pneumatycznego oraz do oczyszczania powietrza za filtrami. Tego rodzaju wentylatory dostępne są w ofercie http://carline.com.pl/oferta/wentylacja/, gdzie dokonać można też ich serwisu.
Wentylatory do biura
W mniejszych biurach wystarczające okażą się wentylatory stojące, z trzystopniową regulacją. Ich obsługa może być manualna bądź automatyczna. Do wyboru są wentylatory nawiewowe lub wyciągowe. Ich główne zadanie to oczyszczanie powietrza przy użyciu specjalnych filtrów. Gdzie jeszcze warto je zastosować? Z pewnością okażą się potrzebne także w podziemnych garażach, a niekiedy także miejscach użytku publicznego.