Zero waste – to dobre dla świata i się opłaca!

Ponieważ coraz więcej ludzi staje się eko-świadomych i przyjaznych dla środowiska, firmy robią to samo i przyjmują zasady zerowej ilości odpadów. Zero waste jest formą zrównoważonego rozwoju, która polega na ponownym wykorzystaniu wszystkich zasobów w celu zmniejszenia całkowitego wpływu na środowisko.

Zasadniczo filozofia „zero waste” wymaga przeprojektowania całego cyklu życia produktu, tak aby każda jego część była ponownie wykorzystywana, a śmieci nie były wysyłane na wysypiska śmieci lub do spalarni. Ogólnie rzecz biorąc, firmy stosujące taką politykę i filozofie dotyczące odpadów postrzegają to jako:

  • skuteczny,
  • lukratywny,
  • etyczny

przewodnik naśladujący naturalne i zrównoważone cykle życia, w których wszystkie odrzucone materiały stają się zasobami dla innych.

Zero waste, jeśli właściwie wprowadzone, wyeliminuje toksyczne odpady, które stanowią zagrożenie dla naszej całej ziemi, w tym ludzi na niej. Zamiast być formą gospodarowania odpadami, wielu postrzega ją jako formę zapobiegania powstawaniu odpadów w celu całkowitej zmiany sposobu, w jaki nasze społeczności wykorzystują i ponownie wykorzystują nasze zasoby, aby stworzyć świat wolny od niewykorzystanych i odrzuconych materiałów.

Trudną częścią wdrażania polityki zero waste dla twojego biznesu lub życia osobistego jest nauczenie się, jak to robić poprawnie i zmiana stylu życia, aby pasował do tej filozofii. Dążenie do polityki zerowej ilości odpadów ma wiele zalet, aczkolwiek wiele wyzwań.

Oto dlaczego prowadzenie polityki zerowego marnotrawstwa może być warte pracy!

Ponieważ możemy

Mówiąc najprościej, powinieneś dążyć do wdrożenia polityki zerowego marnotrawstwa dla swojej firmy, ponieważ możemy – i wcale nie musi to być od razu sklep zero waste. Chociaż recykling stał się ważną częścią codziennego życia, to już kiedyś recykling był „świętym Graalem” i najlepszym, co mogliśmy zrobić, aby uratować naszą planetę. Myśl o całkowitym braku odpadów była postrzegana jako marzenie, co było zasadniczo niemożliwe do osiągnięcia, ale teraz, dzięki postępom w naukach o środowisku, rozumiemy, że zero waste to nie tylko możliwość, ale także priorytet.

Korzyści finansowe

Uzyskanie klasyfikacji firmy, która nie zajmuje się odpadami, może nie tylko pomóc naszej ziemi w rozwoju, ale także pomóc w rozwoju Twojej firmy! Istnieje wiele korzyści finansowych, które można uzyskać, stosując politykę zerowej ilości odpadów. Eliminując odpady, eliminujesz także koszty gospodarki odpadami i koszty ich usuwania, a jednocześnie radykalnie poprawiasz ogólną wydajność firmy. Jako przykład, Hewlett Packard w Kalifornii zmniejszył swoje odpady o 95 procent w 1998 roku, a tylko w tym roku zaoszczędzili ponad 850 tysięcy dolarów! Oprócz oszczędzania pieniędzy możesz także generować pieniądze poprzez odsprzedaż surowców wtórnych. Ogólnie rzecz biorąc, przekształcenie się w przedsiębiorstwo zajmujące się zero waste może znacznie pomóc w poprawie wyników finansowych. Z możliwości, która niesie tak wszechstronne korzyści po prostu trzeba skorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com