Wartości bezwartościowe w Content Marketingu? Rozmowa z projektantem stron www, Rafałem Idzikiem

Czym jest Content Marketing? Czy warto się nim zajmować? O tych i innych kwestiach opowiada nam Rafał Idzik, od wielu lat działający w branży jako projektant stron WWW.

Obecnie coraz więcej słyszy się o tym, że „content” jest ważny, jeśli nie najważniejszy. Na czym polega projektowanie stron internetowych z zastosowaniem zasad Content Marketingu?

Rafał Idzik: Jest to na pewno działanie wieloaspektowe, więc ciężko jest podać jakąś jedną definicję. Content Marketing z samej swej istoty zakłada, że należy skupić się na treści. Ta treść musi być wysokiej jakości, musi zaciekawić odbiorców, aby mieli chęć powracać na stronę. Ja, projektując portale, skupiam się na tym, żeby ważne treści były od razu widoczne. Wiem, w którym miejscu powinny znajdować się takie czy inne treści. Nauczyło mnie tego doświadczenie. Poza tym ciągle się rozwijam i śledzę informacje na temat nowych algorytmów i sposobów działania wyszukiwarki. To w mojej pracy nieuniknione.

Jak twoim zdaniem obecnie wygląda marketing? Czy Internet nadal zasypywany jest wątpliwej jakości tekstami?

RI: Z moich obserwacji wynika, że sytuacja się nieco poprawia i ludzie zaczynają interesować się bardziej dostosowanymi do grup docelowych tekstami. Starają się dać im ten content, choć nie zawsze jeszcze im to wychodzi. Trzeba przede wszystkim przezwyciężyć podejście takiego typowego sknery, który chce za jak najniższą cenę dostać genialny tekst. To się niestety nie sprawdza. Żeby mieć wysokiej jakości treść, trzeba też za nią dobrze zapłacić. Podobnie jest w kontekście projektowania stron.

No właśnie, czy zdarzają ci się klienci, którzy stwierdzają, że za dużo życzysz sobie za wykonanie strony?

RI: Oczywiście, z tym, że w moim odczuciu nie są to klienci. Takie osoby bowiem najczęściej ponarzekają, ponegocjują, ale w efekcie i tak nie decydują się na moje usługi. Na szczęście świadomość ludzi w zakresie Content Marketingu wzrasta, choć dość wolno. Ja nie mogę narzekać, bowiem znakomita większość moich klientów wie czego chce i wie, że to kosztuje. W zamian za dobre wynagrodzenie staram się sprostać wszystkim ich oczekiwaniom i zapewnić ich stronie atrakcyjny wygląd oraz dobry kod. Projektuję tak, aby i użytkownik, i wyszukiwarka byli zadowoleni.

Na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę, działając w Content Marketingu?

RI: Content Marketing skupia się wokół działań, mających na celu sprawienie, że to klient znajdzie firmę, a nie firma klienta. Dlatego stawia się na dobrą, „wirusową” treść, która zwiększa świadomość marki i łatwo rozprzestrzenia się w całym Internecie. Dlatego też optymalizuje się strony internetowe, tak aby były przyjazne dla wyszukiwarek, co ja robię w ramach mojej pracy, między innymi oczywiście. Dzięki optymalizacji i dobrej treści strony osiągają lepszą pozycję i mogą zostać łatwiej odnalezione w zalewie innych stron i portali. Generalnie Content Marketing to wiele różnych działań, mających budować zaangażowanie klientów. Powinien on prowadzić do wytworzenia relacji między klientem a marką. Ja nie jestem ekspertem od tworzenia takich treści, ale współpracuję ze specjalistami w tej dziedzinie, tworząc strony www, na których ten „content” jest z powodzeniem publikowany.

Profesjonalne usługi pozycjonowania

Bartłomiej Pabisiński SCYLA
30-504 Kraków, ul. Kalwaryjska 69 lok. 9
NIP: 738-214-64-32
Telefon: +48 534 155 955
Skype: Scylaseo
Gadu-Gadu: 54713402
E-mail: biuro@scyla.pl
WWW: http://scyla.pl

Polecamy:
https://www.polskibiznes.info/jaki-jest-koszt-strony-www/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com