Wakacje w USA – niesamowite przeżycia za oceanem

Wiele osób marzy o tym, aby choć raz w życiu odwiedzić Stany Zjednoczone. Chęć zobaczenia, jak może wyglądać „amerykański sen”, jest bardzo częstym zjawiskiem. Nic dziwnego – USA to wspaniały kraj, który kryje wiele tajemnic, może opowiedzieć mnóstwo fascynujących historii i cieszy oko bez względu na to, czy wrażeń estetycznych szuka amator miejskiego zgiełku, czy pasjonat uroków natury.

Z pewnością warto odwiedzić miejsca takie jak, chociażby Nowy Jork choć raz w życiu. W tym mieście wręcz nie da się nudzić, a sama wycieczka do USA może być niezapomnianą przygodą. Co warto umieścić na mapie swojej podróży? Jakich atrakcji nie możemy przegapić?

Los Angeles

Każdy pasjonat amerykańskiego kina powinien wybrać się na wycieczkę do słynnego Hollywood, które jest jednym z najbardziej kojarzonych z filmem miejsc na kuli ziemskiej. Oprócz niepowtarzalnej okazji, aby poczuć atmosferę wielkiego świata sław, mamy również możliwość przejścia się Aleją Gwiazd, gdzie upamiętniono znane i szanowane nazwiska z branży kinematograficznej. To właśnie w Los Angeles znajduje się także Dolby Theatre – miejsce, w którym co roku rozdawane są najbardziej prestiżowe nagrody dla wybitnych aktorów, reżyserów, a także innych twórców z tej dziedziny – Oscary. Ponadto, wizyta w tym mieście pozwala nam na odwiedziny w parku rozrywki Universal Studios – jednej z największych wytwórni filmowych – gdzie można obejrzeć kulisy produkcji i proces powstawania hitów, które później ogląda cały świat.

Nowy Jork

To miasto tętni życiem i ma nam naprawdę wiele do zaoferowania. Niewątpliwie jednym z kluczowych punktów na mapie naszej podróży powinien być Empire State Building – jeden z najbardziej podziwianych wieżowców na świecie. Ma on ponad 400 metrów wysokości, a na szczycie znajdziemy cudowny taras widokowy, z którego zobaczymy przepiękną panoramę. Później warto udać się na spacer prestiżową Piątą Aleją, a wieczorem natomiast można umilić sobie czas z pomocą licznych atrakcji kulturalnych – Broadway bowiem słynie z teatrów, zarówno tych klasycznych, jak i tych działających w nurcie eksperymentalnym, czy awangardowym. Obejrzenie musicalu, czy sztuki w jednym z nich może z całą pewnością stanowić swoistą ucztę dla zmysłów.

Las Vegas

Wizyta w Las Vegas może niewątpliwie być jednym z najbardziej intensywnych doznań w naszym życiu. Oprócz tego, że miasto to słynie z kasyn i nocnego życia, po drodze mamy okazję zahaczyć o prawdziwą pustynię. Stany Zjednoczone charakteryzują się bowiem różnorodnością terenów. Kiedy już przybędziemy na miejsce, nie tylko gry hazardowe mogą przykuć naszą uwagę. Lokalne hotele nieraz mogą zaskoczyć atrakcjami, takimi jak grająca fontanna, czy też wybuchający wulkan, który oczywiście nie jest prawdziwy, ale za to bardzo efektowny. Turyści bardzo chętnie podziwiają tego rodzaju widowiska.

Wielki Kanion Kolorado

Park Narodowy Wielkiego Kanionu jest przez wielu uważany za jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Widoki naprawdę robią wrażenie, a jeśli dodatkowo uda nam się wybrać na lot helikopterem nad jego terenami, to czekają nas nie tylko nowe doświadczenia, ale również uczta dla oka. Podziwianie tak niezwykłych tworów natury z lotu ptaka jest niesamowitym przeżyciem – nie tylko dla tych, którzy nigdy wcześniej nie mieli okazji znaleźć się na pokładzie helikoptera. Jeśli jednak nie mamy ochoty na tego rodzaju przygody, to mamy do dyspozycji specjalne punkty i platformy widokowe.

Wakacje w USA powinny być naprawdę dobrze zaplanowane. Wszystko zależy od tego, co chcemy zobaczyć, ponieważ Stany Zjednoczone mają do zaoferowania naprawdę wiele atrakcji. Jeśli nie czujemy się na siłach, aby samodzielnie zorganizować wyprawę życia, warto skorzystać z pomocy biura podróży. Jedno jest pewne – jeśli naszym marzeniem od zawsze było zwiedzenie Ameryki, nie powinniśmy zbytnio odwlekać w czasie naszej wizyty w Stanach. Niezapomniane widoki, przeżycia i doświadczenia na nas czekają. Możemy nie tylko podziwiać przyrodę, ale również cieszyć się pełnym życia krajobrazem miejskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com