W poszukiwaniu idealnego notesu firmowego

Dobra organizacja pracy i zarządzanie czasem są bardzo istotne do efektywnego działania. Natłok informacji, rosnące tempo życia i ogromna ilość zmian to nasza obecna rzeczywistość. Zalew informacji zmusza nas do wzmożonego wysiłku wkładanego w ich odbiór i selekcję, dlatego kluczowego znaczenia nabiera umiejętność zarządzania informacją.

Kto i dlaczego potrzebuje notesów firmowych?

Posiadając odpowiednie narzędzia jak terminarz firmowy i notes jesteśmy w stanie je gromadzić, selekcjonować i utrwalać. Coraz więcej atakujących nas informacji powoduje, że niektóre istotne mogą zostać przeoczone. Szczególnie dotyczy to komunikacji telefonicznej. Pewnie wielokrotnie ktoś wiszący na telefonie, chcąc podać sporą garść informacji nerwowo zapytał Was: „masz może kartkę i długopis?”. Kalendarz książkowy jest już wtedy pełny zapisków, terminów i brak miejsca na dodatkowe, szczególnie obszerne notatki i tutaj idealnym rozwiązaniem jest notes. – Pracując jako Project Manager, przy kilku tematach jednocześnie – wyjaśnia Jacek Wywiał przedstawiciel marki dobrekalendarze.pl – nie wyobrażam sobie pracy bez notesu. Jednocześnie muszę przyznać – dodaje – że z mojego doświadczenia wyraźnie wynika, że odręczne zapisywanie notatek – to nadal najszybsza forma utrwalenia informacji podczas mojej codziennej pracy. To nie jest żadne odkrycie, że zapisanie trwale “chwyta myśl”, nie pozwala jej uciec. Czy to Leonardo Da Vinci, czy inni wielcy tego świata notowali, rysowali, przelewając na papier swoje pomysły. Tak narodziło się wiele nowych i ważnych koncepcji, bo do przemyśleń w każdej chwili można wrócić, rozwinąć, dopracować. Notując porządkujemy własne myśli. Szczególnie ważne jest to w pracy koncepcyjnej. Notesy firmowe dodatkowo spełniają rolę marketingową utrwalając w otoczeniu markę firmy. Odpowiednio dobrany projekt okładki i środka przekazuje informacje o Twojej firmie na spotkaniu, w którym uczestniczysz. Podnosi też Twój profesjonalizm, bo nie przyszedłeś z wyrwaną z zeszytu kartką lub zabazgranym, wypełnionym dodatkowymi kartkami terminarzem. Aby jednak notes firmowy dobrze spełniał swoją funkcję, czy to w biurze, czy w marketingu, powinien uwzględniać określone standardy: mieć odpowiedni format, rozmiar, oprawę graficzną itd. Szczególnie ważne jest to, w sytuacji, gdy chcemy taki notes wykorzystać jako reklamę.

Jaki powinien być idealny notes firmowy?

Idealny notes firmowy powinien być dobrze dopasowany do charakteru firmy i potrzeb osób, które w zamyśle będą z niego korzystać. Jeśli zamierzamy wykorzystać go w biurze, zdecydujmy się na większy rozmiar z dużą ilością miejsca do zapisania. Pracownicy działający w terenie bardziej docenią bardziej poręczny rozmiar oraz praktyczne dodatki takie jak szlufka na długopis czy koperta do przechowywania dokumentów. Jeśli natomiast chcemy sprezentować notes klientom lub kontrahentom, warto położyć nacisk przede wszystkim na to, by wpisywał się w strategię marketingową i politykę biznesową firmy – innymi słowy, powinien pasować stylem do przyjętego przez nią systemu identyfikacji wizualnej i nawiązywać do jej filozofii. Przykładowo dla firmy działającej w branży związanej z ochroną środowiska idealne będą notesy z papieru pozyskanego w drodze recyklingu i z okładką z papieru typu kraft oraz dodatkiem jakim może być choćby długopis wykonany z bambusa, kartonu, czy innych materiałów recyklingowych. Ważne jest aby nie wybierać dodatków przypadkowo, mają do siebie pasować, być w jednolitym stylu. Stąd kolejnym ważnym elementem firmowego notesu jest środek, który powinien być po pierwsze funkcjonalny. Kratka, linie, kropki bez nadruku logo, hasła, stopki, grafiki to może być za mało jak na obecne trendy i oczekiwania. Stąd warto zaprojektować stronę notesu wg swoich upodobań, zgodnie z firmowym stylem komunikacji i key visualem. Wtedy możecie umieścić tam nie tylko swoją kolorystykę i logotyp czy też hasło przewodnie, ale zadbać również odpowiedni podział całej strony. Daje to od razu możliwość zasugerowania efektywnego korzystania z notesu, który zaczyna przejmować funkcje planera. Wystarczy podzielić stronę na odpowiednie strefy do zapisywania dat, tytułów, spotkań, pomysłów czy też wniosków po spotkaniach. Bardzo pomocne jest też umieszczenie piktogramów, które dodatkowo urozmaicą stronę graficzną notesu, wprowadzą odpowiedni styl, bo notes naprawdę nie musi być nudny! Przecież zwykle połowę dnia spędzamy w pracy, niech będzie to przyjemność.

Gdzie szukać idealnego notesu firmowego?

Poszukując notesu firmowego, który spełniałby oczekiwania konkretnej branży i był idealnie dopasowany do indywidualnych potrzeb danego przedsiębiorstwa, warto poszukać w internecie, chociażby na stronie serwisu dobrekalendarze.pl oferującego szeroki wybór notesów w różnych formatach, rozmiarach i oprawach graficznych. Każdy tutaj znajdzie coś dla siebie, bo produkcję indywidualnego notesu z oryginalną okładką i wnętrzem można zamówić już od 100 sztuk w każdym rozmiarze.

Warto zainwestować nieco więcej czasu i poszukać kompetentnej agencji i wydawcy z doświadczeniem zarówno w projektowaniu, jak i produkcji firmowych notesów i kalendarzy książkowych – szczególnie jeżeli mamy ambitny plan aby stał się on wizytówką firmy a nie kolejnym gadżetem. Do takiej realizacji potrzebnych jest kilku specjalistów: opiekun, mądry doradca, który słucha Waszych potrzeb, kreatywny grafik – który nasze oczekiwania “wyczaruje” w postaci elektronicznej, technolog i w końcu doświadczony drukarz oraz introligator.

Pracuję w tej branży już kilkanaście lat – komentuje Jacek Wywiał koordynator projektów marki dobrekalendarze.pl – i wierzcie mi, to nie jest takie łatwe aby usłyszeć po zakończeniu produkcji – to jest to czego oczekiwaliśmy. Bez odpowiedniego podejścia do tematu Wasz notes kończy na kolejnym stosie nie wyróżniających się publikacji. Pamiętajcie, że to nie ulotka, nie promocja czy oferta, to jest Wasza publikacja, która idzie w świat biznesu i od Was zależy czy będzie pracować na budowanie marki, czy raczej nie zostanie zauważona.
Warto zapoznać się z serwisem dobrekalendarze.pl oferującym szeroki wybór notesów w różnych formatach, rozmiarach i oprawach graficznych. Poza bogatą paletą inspiracji serwis dobrekalendarze.pl ma do zaproponowania także mnóstwo opcji personalizacji, możesz więc nadać swojemu notesowi dokładnie taki kształt i wygląd, na jakim Ci zależy, dopasowując do swoich potrzeb i oczekiwań najmniejszy nawet detal – to sprawi, że Twój notes firmowy będzie idealny pod każdym względem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com