W jakie meble powinna być wyposażona apteka?

Apteka to szczególne miejsce, które powinno być właściwie wyposażone. Przede wszystkim urządzając aptekę należy wszystko rozplanować w sposób, który zapewni właściwą organizację pracy, a także bezpieczeństwo i odpowiednią komunikację.

Podstawowe wyposażenie

Wśród podstawowych elementów składających się na wyposażenie aptek znajdują się między innymi stoły ekspedycyjne wyposażone w szuflady do przechowywania leków, wyodrębnionych asortymentowo produktów leczniczych i wyrobów medycznych. Ponadto apteki wyposażone są w szafy ekspedycyjne, które zamykane są do wysokości co najmniej 60 cm od podłogi, zamykane regały i szafy magazynowe oraz łatwo zmywalne podesty. W każdej aptece powinny się znaleźć również szafy lub kasety przeznaczone do przechowywania środków odurzających i substancji psychotropowych, szafy chłodnicze z urządzeniem do pomiaru temperatury przeznaczone do przechowywania leków, stół kryty tworzywem łatwo zmywalnym, które jest odporne na chemikalia.

Co z meblami?

Regały ekspedycyjne będące jednym z elementów wyposażenia aptek na ogół składają się z części dolnej – szufladowej oraz części górnej – otwartej, która służy do ekspozycji towarów. Tego typu regały wyposażone są w czytelne opisy kategorii. Regały posiadają także szuflady, które z kolei posiadają systemy segregacji oraz opisu leków. Szuflady mają prowadnice, dzięki którym ich otwieranie jest możliwe bez większego wysiłku. Regały ekspedycyjne, podobnie jak inne meble do apteki, posiada w swojej ofercie meblant.pl.

Kolejny element wyposażenia apteki to kontuary ekspedycyjne, na których możliwe jest jak najlepsze rozstawienie sprzętu komputerowego. Kontuary ekspedycyjne posiadają także łatwy dostęp do szuflad z lekami. Mogą być również wyposażone w przeszklone gabloty pozwalające na ekspozycję produktów, na przykład kosmetyków. Na wyposażeniu apteki są również gabloty przeznaczone do magazynowania leków. Jest to profesjonalny system przechowywania leków zapewniający oszczędność miejsca w aptece.

Regały samoobsługowe

Niektóre z aptek wyposażone są również w regały samoobsługowe. Ich funkcją jest przyciągnięcie uwagi pacjentów do danych produktów, a co za tym idzie przekonania ich do zakupu. Tak zwane gondole samoobsługowe mogą mieć regulowany poziom półek. Wymiary gablot znajdujących się w aptekach dostosowywane są do potrzeb klientów. Wszystkie meble stanowiące wyposażenie aptek oferowane przez meblant.pl są wysokiej jakości i spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. Przykładem mogą być fronty szufladowe czy też drzwiowe, które wykonuje się z płyty melaminowej. Krawędzie z kolei wykończone są okleiną PCV. Na życzenie klientów fronty mogą być wykonane z innych materiałów. Jeśli natomiast chodzi o szuflady i segregację leków, to wnętrza szuflad są odpowiednio dzielone za pomocą listew segregacyjnych. Szuflady wyposażone są w prowadnice pozwalające na całkowite jej wysunięcie.

Firma Meblant istnieje od 1998 roku. W swojej ofercie ma nie tylko meble będące wyposażeniem aptek, ale także produkuje meble do biur, sal konferencyjnych, hoteli, jak również przychodni, salonów urody, lokali gastronomicznych i nie tylko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com