W jakie benefity dla pracowników warto zainwestować?

Pracownicy coraz częściej oczekują od pracodawców czegoś więcej niż tylko dobrej pensji. Tym, co w wielu wypadkach decyduje o podjęciu zatrudnienia są tak zwane benefity pracownicze. Przyciągają one pracowników, podnoszą ich satysfakcję z pracy, sprawiają, że poziom motywacji jest większy. Jakie benefity warto zaproponować zatrudnianym w firmie osobom?

Benefity – co to?

Zacznijmy od krótkiego wyjaśnienia czym są benefity. Terminem tym określa się dodatki do wynagrodzenia, które nie mają jednak postaci gotówki. Jest to dodatkowe świadczenie, którego pracodawca może, ale nie musi zapewnić. W niektórych przypadkach pracodawca w pełni finansuje benefity, w innych opłaca je jedynie częściowo, współfinansując je z pracownikiem. W każdej firmie stosowane mogą być inne benefity. Ich wybór uzależniony jest od:

  • wielkości firmy;
  • charakteru firmy;
  • preferencji pracowników.

Wskazać można jednak te benefity, które dla większości pracowników są najbardziej atrakcyjne.

Jakie benefity wybierają pracodawcy?

Najczęściej oferowanym benefitem, który doceniają wszyscy pracownicy jest pakiet opieki medycznej. Pracownicy w jego ramach mogą korzystać z dodatkowej, prywatnej pomocy lekarskiej. Warto podkreślić, że oferowanie takiego benefitu na pewno zostanie docenione przez pracowników. Cenione są również karnety na siłownię, a także do klubu fitness.

Trzeba jednak pamiętać, że jest to benefit szczególnie lubiany przez młodych ludzi. Raczej nie sprawdza się w firmie zatrudniającej pracowników w wieku 50+. Niektóre firmy dają swoim pracownikom możliwość darmowej nauki wybranego języka obcego. W taki benefit także warto inwestować. Tym, co sprawdzi się bez względu na profil firmy, a także wiek pracowników są benefity w postaci owoców.

Dlaczego owocowe benefity to dobry wybór?

Wiele osób nie mających doświadczenia z benefitami z pewnością dziwi się, że owoce mogą być dobrym rodzajem benefitu. Tymczasem okazuje się, że sprawdzają się one naprawdę świetnie. Jeśli w firmie dostępne są owoce, wielu pracowników rezygnuje z przynoszenia drugiego śniadania. W efekcie mniej sami wydają, co szybko zaczynają doceniać.

Owoce to doskonałe źródło witamin i minerałów, które niezbędne są do zachowania zdrowia. Pracownicy, którym ich nie brakuje zdecydowanie rzadziej chorują, co dla pracodawcy jest niezwykle istotne.

Dlaczego warto zafundować pracownikom dofinansowanie opieki zdrowotnej?

Jest to benefit, który – podobnie jak wspomniane wyżej owoce – pozwala pracownikom zatroszczyć się o swoje zdrowie. Zdrowy pracownik to pracownik, który nie chodzi na zwolnienia lekarskie, a tym samym jest obecny w pracy. Prywatna opieka medyczna to praktyczny benefit, który zapewnia pracownikom szybki dostęp do pomocy lekarskiej. Warto dodać, że firmy szczególnie mocno troszczące się o pracowników stawiają na pakiet, z którego może korzystać nie tylko sam pracownik, ale również jego najbliższa rodzina.

Benefity pracownicze to inwestycja, która naprawdę się opłaca. Dzisiaj to często obecność benefitów decyduje o atrakcyjności firmy i ma istotny wpływ na to, czy kandydat zdecyduje się podjąć pracę w danym miejscu.

Świeże owoce, warzywa i inne produkty do biura zamówisz na stronie takeafruit.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com