W jaki sposób najlepiej zabezpieczyć dziecko w samochodzie?

Większość rodziców i opiekunów wie, jak ważne są foteliki samochodowe, a większość kierowców dba o to, aby wszystkie dzieci były właściwie unieruchomione.

Takie jest prawo. Zostaniesz zatrzymany i ukarany grzywną (z punktami) i nie ma po prostu wymówki na to, by nie zabezpieczać dziecka właśnie w ten sposób. Dziecko, które nie zostało unieruchomione jest również potencjalnym przedmiotem pocisku, który może zranić, a nawet zabić innych w samochodzie.

Jest to prawdopodobnie jedyny moment w ciągu dnia z maluchem, w którym możesz się zrelaksować, wiedząc dokładnie, gdzie ono jest.

Dla reszty z nas, którzy chętnie przestrzegają prawa, spędzanie niezliczonych godzin na sprawdzaniu siedzeń samochodowych niesie swoje własne wyzwania. W dzisiejszych czasach jest tak wiele opcji, że trudno jest zdecydować, które rozwiązanie będzie odpowiednie dla Ciebie i Twojego maleństwa – klasyczny fotelik czy może nowość na rynku Smart Kid Belt Polska?

Oto najlepsza rada dotycząca wyboru fotela: żaden fotelik nie jest „najbezpieczniejszy” ani „najlepszy”. „Najlepszy” fotelik samochodowy to taki, który:

  • pasuje do wzrostu i masy dziecka
  • może być prawidłowo zainstalowany w samochodzie
  • będzie używany za każdym razem, gdy prowadzisz samochód

Droższe niekoniecznie oznaczają bezpieczniejsze lub lepsze. Wyższe ceny zwykle oznaczają więcej funkcji, które mogą ułatwić korzystanie z fotela, ale w zależności od pojazdu mogą faktycznie utrudnić korzystanie z fotela!

Porozmawiajmy teraz o wyzwaniu instalacji. To naprawdę wyzwanie. Oto kilka wskazówek, które pomogą w instalacji fotelika dziecięcego.

skup aut NiemcyWszystkie niemowlęta i dzieci w wieku poniżej 12 lat powinny być unieruchomione na tylnym siedzeniu. To wciąż najbezpieczniejsze miejsce w samochodzie. Fotelika dziecięcego nie należy umieszczać na przednim siedzeniu pasażera, ale foteli bezpieczeństwa skierowanych tyłem do kierunku jazdy nie wolno nigdy umieszczać tamże. Nawet bardzo niewielki wypadek może zakończyć się śmiercią dla dziecka siedzącego tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu, jeśli poduszka powietrzna się uruchomi.

Niemowlęta, od urodzenia do pierwszego roku życia powinny jeździć na bezpiecznym tylnym siedzeniu. „Siedzenia dla niemowląt” są zaprojektowane tylko dla tej pozycji. Gdy niemowlę wyrośnie z tego miejsca, będziesz musiał przenieść go na normalne siedzenie skierowane do przodu. Dzieci w wieku powyżej jednego roku i o odpowiedniej wadze mogą jeździć na bezpiecznym foteliku skierowanym do przodu na tylnym siedzeniu samochodu. Dzieci powinny jeździć na bezpiecznym siedzeniu z pełną uprzężą, aż uzyskają odpowiednią wagę.

Wszystkie dzieci, które wyrosły z fotelików dziecięcych, powinny być odpowiednio unieruchomione w foteliku podwyższającym, dopóki nie osiągną wieku co najmniej 8 lat lub właściwego, określonego przez ustawy wzrostu.

Jeśli chodzi o szczegółowe instrukcje instalacji, należy zawsze zapoznać się z instrukcją użytkowania fotelika dziecięcego i instrukcją obsługi, a także instrukcją obsługi pojazdu. Połączenie tych dwóch źródeł zapewni najdokładniejsze informacje dotyczące konkretnej sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com