W co warto inwestować w 2016 roku?

W pierwszym kwartale nowego roku obserwuje się zawsze wysyp artykułów z tematów podsumowań ubiegłego roku jak i prognoz na obecny. Zdaję sobie sprawę, iż owe prognozowanie często jest jak wróżenie z kart, może się sprawdzić, ale nie musi. Dlatego do każdych rekomendacji trzeba podchodzić z pewną dozą ostrożności i brać pod uwagę, że są to jedynie wskazówki, po przeprowadzaniu analizy, w jakim kierunku rynek światowy może zmierzać.

Na podstawie wielu analiz, obecnych trendów rynkowych jak i doświadczenia, zarekomenduję Państwu w tym artykule swoje typy, w co warto inwestować w 2016 roku. Jest to ściśle subiektywna ocena rzeczywistości i zdaję sobie sprawę, iż nie każdy musi się z nią zgadzać.

Ropa naftowa

Surowcem w który warto inwestować od kilku miesięcy i nie powinna się ta tendencja zmienić na przełomie kolejnego przynajmniej półrocza, jest oczywiście ropa naftowa. W 2015 roku ze względu na porozumienie pomiędzy Arabią Saudyjską i USA, jak i na ruszenie z seryjnym wydobyciem ropy naftowej na bliskim wschodzie, zdjęciu embarga z Iranu jak i sankcjom nałożonym na Rosję, osiągnęliśmy historycznie niską cenę baryłki ropy. W tej sytuacji, nie należy się raczej spodziewać dalszych spadków, a jedynie utrzymania obecnej tendencji oraz wzrostu ceny surowca naftowego.

Inwestycje alternatywne

Warto zainteresować się inwestycjami alternatywnymi. Lokata kapitału w dzieła sztuki, alkohole, kamienie szlachetne czy najnowsze technologie nadal stanowi margines inwestycyjny – a warto w niego inwestować, ze względu na stosunkowo korzystny procent zysku. Dzięki takim inwestycjom, jesteśmy w stanie wypracować nawet do 20% rocznie zysku przy inwestycji na 5 lat.

Nieruchomości

Nieruchomości są dziedziną, w którą niemalże zawsze warto inwestować. Także w dobie kryzysu, który notabene jest już za nami, był to okres, w którym można było kupić domy i mieszkania w niezwykle atrakcyjnych cenach. Obecnie już rynek budowlany i deweloperski wyszedł na prostą i ceny nieruchomości wróciły do tych sprzed kryzysu.

Odnawialne źródła energii

Ekologia i odnawialne źródła energii są tematem, który w Polsce staje się coraz bardziej popularny, ale jeszcze nie jest na tyle “trendy”, by każdy się z nim liczył. Warto zgłębić ten temat, gdyż to właśnie tutaj znajduje się spora ilość kapitału, który należałoby w jakiś sposób zagospodarować. Wszelkiego rodzaju programy dopłat do tworzenia systemów odnawialnych źródeł energii, do instalacji baterii fotowoltaicznych czy też mini elektrowni wiatrowych. Nie tylko w tym temacie można zaoszczędzić na rachunkach, ale także zainwestować swoje środki w różnego rodzaju programy.

Jeżeli poszukujemy pewnej formy inwestycji w produkty finansowe, w fundusze inwestycyjne, papiery wartościowe (giełda) czy też giełdę walutową (forex), warto skorzystać z porad i pomocy profesjonalnych firm. Jedną z nich jest TMS Brokers, świadcząca specjalistyczne usługi w dziedzinie inwestycji. Oprócz możliwości inwestowania za pomocą udostępnionej platformy, mamy możliwość także skorzystania z szerokiej bazy edukacyjnej, udostępnionej nam na stronie http://www.tms.pl.

2 Comments on “W co warto inwestować w 2016 roku?”

  1. Moim zdaniem wasto inwestować w lokaty. Niektórzy wolą długoterminowe, ja soobiście lubie krótkoterminowe i ten czas kiedy moge swobodnie obracać swoimi pieniędzmi. Inwestojąc krótkoterminowo mogę wybierać najlepsze opcje jakie się pojawiają. Obecnie włożyłam moje pieniądze na 4 miesiące na lokatę WRZEŚNIOWA w Idea Banku. Oprocentowanie to 2,15% w skali roku ale mozna zainwestować od 500zł do 1 miliona. Ja wrzuciłam 100 tysięcy i to już całkiem niezły zysk., bo ponad 7 tysiecy złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com