Utrzymywanie czystości w firmach i instytucjach

Jednym z podstawowych zadań wszystkich firm i instytucji jest utrzymywanie czystości oraz porządku w miejscu prowadzenia działalności. Część podmiotów decyduje się na zatrudnienie własnego personelu sprzątającego. Wydaje się jednak, że zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest korzystanie z usług firm zewnętrznych. Warto przyjrzeć się bliżej zaletom takiego działania.

Zalety korzystania z usług firmy zewnętrznej

Zgodnie z obowiązującą definicją powierzenie wykonywania niektórych czynności podmiotom zewnętrznym nazywane jest działaniem outsourcfingowym. Początkowo taką strategię stosowały głównie firmy motoryzacyjne, które zlecały wykonanie niektórych części i prefabrykatów do produkowanych samochodów kooperantom. Gwałtowny wzrost zainteresowania outsourcingiem nastąpił na początku XXI wieku. Najważniejsze korzyści stosowania tej strategii to możliwość obniżenia kosztów działalności. Zlecenie firmom zewnętrznym usług polegających na sprzątaniu ułatwia zarządzanie firmami lub instytucjami i pozwala skupić się na najważniejszych celach. Korzystanie z usług specjalistów wpływa również na poprawę jakości zleconych prac.

Zakres świadczonych usług firm sprzątających

Podstawowe usługi świadczone przez firmy outsourcingowe to profesjonalne sprzątanie biur i utrzymywanie czystości w innych obiektach. Zakres wykonywanych czynności może być zróżnicowany. Najczęściej obejmuje serwis dzienny, w którego skład wchodzi obsługa kuchni, toalet, a także czyszczenie pomieszczeń handlowych i produkcyjnych. Do zadań firm sprzątających należy zwykle również uzupełnianie środków higienicznych, zgodnie z wymaganiami kontrahentów, a także utrzymywanie czystości na terenie otaczającym sprzątany obiekt.

Podczas pracy wykorzystywane są wysokiej jakości preparaty czyszczące i konserwujące, a także nowoczesny sprzęt. Nad jakością wykonywanych czynności czuwają koordynatorzy, będący w stałym kontakcie ze zleceniodawcą. W przypadku pojawienia się problemów lub niedociągnięć koordynator niezwłocznie zleca wykonanie poprawek pracownikom sprzątającym. Zewnętrzne firmy sprzątające zapewniają swym pracownikom szkolenia. Dzięki nim pracownicy poznają specyfikę obiektów, takich jak biura, hotele, obiekty handlowe, przychodnie, czy też szpitale. Każdy z wymienionych obiektów ma swoją specyfikę i wymaga nieco innego podejścia.

Dodatkowe usługi o charakterze specjalistycznym

Najlepsze firmy zewnętrzne oferują swym klientom nie tylko standardowe sprzątanie biur, hal produkcyjnych, czy też placówek handlowych, ale także szereg usług dodatkowych o charakterze specjalistycznym. Zaliczyć do nich należy m.in. maszynowe doczyszczanie powierzchni, nakładanie powłok ochronnych na podłogi wykonane z drewna lub innych materiałów. Coraz więcej firm sprzątających proponuje swym klientom także usługi polegające na praniu wykładzin dywanowych, myciu okien i innych przeszkleń, a także profesjonalnym czyszczeniu elewacji.

Do specjalistycznych usług zaliczyć należy również kompleksowe sprzątanie po przeprowadzonych remontach, prace ogrodnicze, a także usuwanie śniegu z dachów, parkingów, czy też ciągów komunikacyjnych. Zakres wykonywanych czynności uzależniony jest od charakterystyki firmy sprzątającej. Najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z usług podmiotów działających na rynku od wielu lat, które mają doświadczenie we współpracy z firmami i instytucjami. Poszukując firmy sprzątającej, warto zwrócić także uwagę na jej renomę. Bogate portfolio z referencjami stanowi gwarancję jakości i realizacji powierzonych czynności zgodnie z oczekiwaniami klienta.

Polecamy:
Kto powinien rozliczyć PIT 37?
Dobrze dobrany program TMS – spedycja na najwyższym poziomie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com