Usuwanie makijażu permanentnego – z jakimi komplikacjami się wiąże?

Makijaż permanentny cieszy się w ostatnich latach ogromną popularnością ze względu na swoją trwałość i doskonały efekt końcowy. Zdarza się jednak, że jest on niedokładnie taki, jak byśmy tego oczekiwali. Wtedy dobrym rozwiązaniem jest usuwanie makijażu permanentnego, które można wykonać w takich samych salonach, co jego wykonanie.

Makijaż permanentny świetnie się prezentuje, pozwala zaoszczędzić sporo czasu na codziennym malowaniu się. Można go wykonać na różnych partiach twarzy, podkreślając jedne elementy i maskując inne. Wśród makijażu permanentnego sporym zainteresowaniem cieszy się malowanie brwi, kresek na powiekach, a także poprawa konturu ust. Zabieg daje doskonałe efekty, choć na nie trzeba trochę poczekać. Około dwóch tygodni trwa gojenie i dopiero wtedy można zobaczyć realny efekt. Niestety, nie zawsze jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami. Czasem brwi są zbyt mocne, mają nieodpowiednią barwę. Zdarza się również, że cały makijaż zmienia nasza twarz w sposób niezbyt korzystny. Wtedy ni warto czekać, aż barwniki wyblakną czy się wchłoną. Można wykonać laserowe usuwanie makijażu permanentnego, co pozwoli na odzyskanie dawnego wyglądu.

Jak usunąć makijaż permanentny?

Usuwanie makijażu permanentnego najczęściej odbywa się za pomocą lasera. Wiązka lasera wnika głęboko w skórę, rozbija cząsteczki makijażu na drobne elementy, które następnie są z organizmu usuwane poprzez komórki układu immunologicznego. Laser daje doskonałe efekty, pozwala na pozbycie się tych elementów makijażu, które nam się nie podobają i które zmieniają naszą twarz na gorsze. Samo usuwanie nie jest bolesne, wiąże się jednak z pewnym dyskomfortem. Bolesność może być również uzależniona od naszego indywidualnego odczuwania bólu. Jeśli jeden zabieg to dla nas zbyt wiele, można pozwolić sobie na kilka zabiegów, w czasie których makijaż będzie usuwany krok po kroku.

Gdzie usunąć makijaż permanentny?

Usuwanie makijażu można wykonać w tych samych miejscach, w których został on wykonany, a także w wielu salonach kosmetycznych i gabinetach medycyny estetycznej. Zanim zdecydujemy się na studio tatuażu Szczecin, dobrze jest najpierw dokładnie zapoznać się z ofertą co najmniej kilku różnych salonów, by wybrać taką, która w stu procentach będzie spełniała nasze oczekiwania. Jeśli interesuje Cię makijaż permanentny Szczecin, wybieraj salony, które mają renomę, cieszą się pozytywnymi opiniami i mogą się pochwalić bogatym portfolio. Im lepiej wybierzemy studio makijażu, tym mniejsze będzie prawdopodobieństwo, że makijaż tuż po wykonaniu trzeba będzie usuwać. Zarówno wykonanie makijażu permanentnego, jak i jego późniejsze usuwanie nie należą bowiem do tanich. Jeśli mamy inwestować w takie rozwiązanie, dobrze jest zadbać o to, by wykonywać makijaż u najlepszych fachowców. Oszczędzanie na wyglądzie naszej twarzy zdecydowanie bowiem nie będzie dobrym pomysłem. To, co zaoszczędzimy na makijażu, być może trzeba będzie niedługo później wydać na jego usuwanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com