Usługi notarialne dla firm w UK – 2 rzeczy, o których musisz pamiętać

W życiu każdego człowieka pojawiają się momenty, kiedy konieczne jest skorzystanie z usług notariusza. Jest to prawnik specjalizujący się w sprawach związanych z poświadczaniem dokumentów, na przykład w związku ze sporządzeniem testamentu czy zawieranych umowach. Jednak zajmowanie się tego typu formalnościami w obcym kraju potrafi być bardzo skomplikowanym i nieprzyjemnym zadaniem. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji?

Na szczęście, mieszkając w Wielkiej Brytanii, jesteś w stanie znaleźć polską firmę, świadczącą usługi notarialne. To niezaprzeczalny fakt, że zrozumienie złożonych procesów w ojczystym języku jest dużo prostsze. Polski notariusz w UK wykona swoje zadania w sposób niepozostawiający nic do zarzutu.

  1. W czym dokładnie pomoże Ci notariusz?

Notariusze są przydatni zarówno dla klientów indywidualnych, którzy korzystają z ich usług na przykład kiedy potrzebują przepisać własność, zapisać spadek lub przy adopcji, jak i dla firm.

Ale w jakich dokładnie sprawach może on pomóc Twojej firmie? Jest kilka częstych spraw, którymi notariusze zajmują się w przypadku firm. To w większości zadania związane z potwierdzeniem wiarygodności dokumentów, podpisów czy działalności. Notariusz pomoże przy potwierdzaniu, że podpisy złożone na dokumentach są własnoręczne oraz przy przygotowaniu oświadczeń, których celem jest potwierdzenie prawidłowego funkcjonowania działalności. W celu załatwienia spraw takich jak wyżej wymienione, nie wahaj się zwrócić do notariusza. Wykona on swoje zadania w szybkim tempie i z należytą dokładnością.

  1. Co musisz zrobić przed wizytą u notariusza?

Pierwszą rzeczą, która będzie konieczna przy wizycie u notariusza to potwierdzenie Twojej tożsamości. Dlatego właśnie trzeba pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentu, który to umożliwi. Może być to paszport lub inny dokument ze zdjęciem akceptowany w świetle prawa. Jednak to nie wszystko. Musisz też mieć ze sobą dokument z adresem zamieszkania, na przykład pismo z podatkiem komunalnym, wyciąg bankowy albo rachunek imienny.

W przypadku spraw związanych z biznesem należy mieć ze sobą również dokument poświadczający, że spółka została założona w odpowiedni sposób. Istnieje też kilka błędów, których trzeba się wystrzegać. Jednym z nich jest podpisywanie dokumentów poza biurem notarialnym. Dokumenty, z którymi przychodzisz do notariusza, muszą zostać przez Ciebie podpisane dopiero w jego obecności – inaczej fakt podpisu nie może zostać uwiarygodniony i tracą całą swoją wartość.

Ostatnie wskazówki

Notariusz pomoże Ci przy załatwieniu wielu konkretnych spraw, przed wizytą najlepiej zapoznać się z obowiązującymi zasadami. Umożliwi to odpowiednie przygotowanie się na takie spotkanie.

Pamiętaj: w czasie wizyty u notariusza miej przy sobie wszystkie najpotrzebniejsze dokumenty oraz coś, dzięki czemu możliwa będzie Twoja identyfikacja. Ważne jest też poczekanie z podpisywaniem czegokolwiek, gdyż tylko jeżeli podpis zostanie złożony w obecności notariusza, będzie miał wagę prawną.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com