Większość hydraulików pracuje na pełen etat, także wieczorami i w weekendy. Określa się nas także mianem: “monterów instalacji sanitarnych”. Często musimy wyrabiać nadgodziny. Wymaga się od nas dostępności całą dobę po to, byśmy mogli reagować na nagłe, pilne wezwanie.
Aby móc wykonywać zawód hydraulika w Polsce, należy ukończyć: szkołę zawodową, technikum, kursy albo nawet politechnikę. Ponadto trzeba mieć wysoką sprawność fizyczną jak również duże umiejętności interpersonalne, ponieważ klienci, którzy wzywają nas do naprawy, mogą być różni – jedni będą mili, sympatyczni i otwarci, drudzy wręcz przeciwnie – trudni, złośliwi, ordynarni. Mogą też zdarzyć się sytuacje, kiedy to odmówią nam zapłaty za wykonaną usługę i też należy wiedzieć, jak w takiej sytuacji należy reagować.
Awaria instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej, C.O, w dzisiejszych czasach nie powinna wam spędzać snu z powiek. Nasze usługi hydrauliczne w Krakowie są na naprawdę wysokim poziomie! W ich ramach, możecie liczyć zarówno na instalację od podstaw, jak i naprawę rur, które doprowadzają wodę i gaz. Hydraulik w Krakowie instaluje również wanny, zlewy, toalety, zmywarki i pralki. Z naszych usług skorzystać mogą osoby prywatne w domostwach, jak i firmy.
Hydraulik Kraków to: instalacja rur i armatury, kontrola sprzętu, obsługa urządzeń testowych, rozwiązywanie doraźnych problemów, szacowanie kosztów naprawy i instalacji, udrażnianie rur i uszczelnienie kranu, oczyszczanie kanalizacji, zabezpieczanie instalacji i ich konserwacja, oczyszczanie syfonów, modernizacja wiekowych sieci instalacji, okresowe przeglądy, wykonywanie podejść do: grzejników, kanalizacji, instalacji wodnych. Oprócz tego wykonujemy: testy szczelności grzejników i demontujemy niepotrzebne punkty hydrauliczne. Nie jest dla nas żadnym problemem korozja rur. Nasza praca ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania instalacji wodno-kanalizacyjnych wszelkich nieruchomości.
Jak każdy fachowiec, w pracy musimy liczyć się z plusami i minusami wykonywania zawodu.
Plusy bycia hydraulikiem:
- Nigdy nie skończy się zapotrzebowanie na nasze naprawy hydrauliczne
- Wysokie zarobki.
- Świadomość, że jesteśmy potrzebni i możemy pomóc innym.
- Jesteśmy w stanie zrobić dobrą pracę od podstaw.
Minusy bycia hydraulikiem:
- Błąd przy pracy może spowodować poważniejszą, nierzadko niebezpieczną awarię.
- Praca fizyczna – nie ma zbyt wiele czasu na odpoczynek, siadanie. Musimy dźwigać ciężki sprzęt, jak podgrzewacze do wody i rury metalowe.