Jak urządzić sypialnię w klimacie industrialnym?

Industrialne pokoje emanują spokojem i elegancją. Odsłonięte ceglane ściany, żelazne wykończenia i nie wypolerowane podłogi niosą w sobie kreatywność specyficzną dla artystów – i czy jest lepszy sposób, aby poczuć klimat domu w starej fabryce niż w miejscu, w którym śpisz?

Sypialnia w klimacie industrialnym – to jest genialny pomysł!

Przejrzeliśmy w sieci całą gamę industrialnych sypialni, aby tutaj przekazać wam pewne wskazówki co do stylu industrialnego, które sprawdzają się zawsze w połączeniu z miękkimi i zabawnymi wykończeniami. Możesz wypełnić takie miejsce szorstkim, drewnianym łóżkiem zwisającym z sufitu, dla którego idealnym tłem będzie cegła na ścianę . Zawieś żelazne rury na ścianie, aby usłyszeć, jak płynie woda. Rzuć wełniane narzuty i zamszowe krzesła obok fabrycznych dodatków, zmiękczając surowe powierzchnie. Zobacz wskazówki dotyczące tworzenia pięknych przemysłowych sypialni.

Sypialnie przemysłowe mogą…

mieć w sobie kolor. Wiszący na twardej betonowej ścianie dwukolorowy rysunek będzie idealnym dopełnieniem takiego wnętrza. Aksamitny oparcie doda luksusu stalowej lampie wiszącej, a para lamp w typie kinkietów doda do stali i miedzi zachęcającego, wspieranego aksamitem klimatu. Krzesło do sypialni, które umieścisz w tym pomieszczeniu, powinno się trzymać tej koncepcji.

Sztuczka niedopasowania w sypialni industrialnej

Chodzi o to, by owe niedopasowanie wykonać jak najbardziej celowo. W takim miejscu okna fabryczne powinny być wypełnione witrażem, a łóżko pokryte skórą naturalną. Deski podłogowe, odsłonięta ściana z cegieł, nieco już zużyty wentylator sufitowy i różnorodne wzory – wszystkie one razem wzięte, będą zapewniać inny, ale cały czas mocno pożądany wystrój na każdym kroku.

Pokaż industrialny wygląd w różnych odcieniach.

Jeśli ma to być sypialnia na poddaszu – spróbuj zrobić tak, aby emanowała wyrafinowaniem. Możesz taki efekt uzyskać wielowarstwową ceglaną ścianą, którą pokryjesz też galeria utrzymaną w szarych fotografiach i dopełniając to wszystko ciemniejszym cętkowanym dywanem. Biel i brąz pojawić mogą się natomiast w miękkiej zamszowej kołdrze, przesuwanej szafie i prostych podłogach pod spodem.

Chcesz, aby Twoja sypialnia wyglądała nieco dziwacznie?

Wykorzystując niewygodną przestrzeń, możesz uzyskać pełny efekt, do tego przydadzą się na przykład trzy warstwowe betonowe panele – które zawsze stanowią idealne płótno np. dl;a biegnącego wzdłuż ściany miedzianego zestawu opraw oświetleniowych i metalowych dodatków. Pościel powinna w takiej przestrzeni uzupełniać wygląd, wzmacniając artystyczne odcienie bieli i pomarańczy w słuszny sposób.

Masz tylko małą przestrzeń do wykorzystania?

Nie martw się! Taka sypialnia też ma szansę stanowić swoistą przystań jeśli będzie ozdobiona np. centralnym dziełem typograficznym. Sprytne wloty w przegrodzie zapewniają stolik nocny, a stonowana szaro-biała pościel, rozszerzające się szare ściany i deski podłogowe sprawiają, że przestrzeń wygląda na większą. To wszystko naprawdę ma sens!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com