Jak urządzić małą łazienkę z wanną?

Niektórym wystarcza prysznic. Ale z pewnością nie wszystkim. Jeśli marzysz o wannie, a Twoja łazienka nie jest rozległa, możesz wziąć pod uwagę kilka inspiracji i rad.

Wanna ze schowkiem

Jednym ze sposobów zaoszczędzenia miejsca w małej łazience będzie wybór wanny bez obudowy, stojącej na nóżkach. Rzadko i tak nalewamy wodę aż po brzegi – kupienie nieco płytszej wanny w żaden sposób nie naruszy więc komfortu kąpieli, za to zaoferuje nam dodatkowe miejsce na potrzebne w łazience przedmioty.

Pod wanną zainstalować można wtedy wysuwane szuflady, pełne czystych ręczników i kosmetyków. W ten sposób nie będzie potrzebne miejsce na szafkę, i wizualna oraz rzeczywista przestronność łazienki wyraźnie wzrośnie. Wystarczy powieszenie na ścianie podłużnego wieszaka na ręczniki, szlafroki czy ubrania i prócz lustra oraz umywalki nie będzie trzeba już nic więcej. Wieszak powinien kończyć się nadbudowaną nad nim półką, gdzie umieścimy przedmioty codziennie używane, jak szczoteczki do zębów, szampony, kremy czy mydła.

Dobrym rozwiązaniem w takiej łazience jest utrzymanie szuflad pod wanną, wieszaka, półki i drzwi w tym samym kolorze, a najlepiej wykonanie ich z tego samego materiału, jak choćby ciemne, impregnowane drewno. Nada to łazience wytworny wygląd, a zarazem oko nie obciążone wieloma barwami i szczegółami przekazywać będzie informację o większej przestrzeni niż ta rzeczywista.
Oczywiście, w razie potrzeby oprawić w obudowę o podobnym kolorze można też pralkę czy toaletę, jeśli mają być one w tym samym pomieszczeniu. Warto dodać, że dobrą opcją przy naprawdę małych łazienkach – zwłaszcza, gdy zależy nam na ich estetyce i przestrzeni – jest trzymanie pralki w przedpokoju lub kuchni, w odpowiedniej maskującej szafie.Ciekawych rozwiązań znajdziemy tu – https://www.meblator.pl/mala-lazienka-z-wannaniemało.

Wanna – szafka

Nowoczesną i niebanalną metodą świetnego wykorzystania miejsca w łazience będzie wpasowanie wanny w aranżację z półek i roślin. Obudowę wanny pokrywamy kafelkami w tym samym kolorze, w jakim będą umieszczone nad nią półki. Najniżej umieszczamy półkę najwęższą, by nie przeszkadzała w kąpieli; nad nią szerszą i tak systematycznie zwiększamy szerokość miejsca na przechowywanie. Na półkach stawiamy różnobarwne, wodoodporne pudełka i pudła – na ręczniki, na kosmetyki, na papier toaletowy i inne rzeczy przechowywane w łazience. Pomiędzy pudłami umieszczamy rośliny w doniczkach. Jeśli nasza łazienka ma okno, prawdziwe, a jeśli nie, to sztuczne. Efekt będzie piękny!

Dla odważnych i lubiących duże wanny (może być to wówczas nawet wanna narożna czy obszerna kwadratowa!) – taka wanna – szafa może być jedynym wyposażeniem łazienki. Ręce myjemy nad wanną, umywalka nie jest konieczna, szafka niepotrzebna, a ręczniki i szlafroki zawiesimy na kilku haczykach wbitych w drzwi. Ewentualnie przy wannie postawić można jeszcze krzesło z wysokim oparciem – na nie odłożymy książkę, suszarkę, postawimy lusterko, świeczki, na oparciu powiesimy ubrania.

Wanna i prysznic w małej łazience

Jeśli czujesz potrzebę posiadania i wanny i prysznica w niewielkiej łazience, najlepszym rozwiązaniem jest “dwa w jednym”. Nad wanną montujemy wówczas prysznic oraz składane lub zasuwane ochronne drzwiczki – podczas kąpieli pozostają otwarte, biorąc prysznic na stojąco w wannie zasuwamy je. Tanim, choć mniej estetycznym rozwiązaniem, jest zasuwana zasłona prysznicowa.

Internet pełen inspiracji

To tylko kilka pomysłów. Zawsze warto poszukać innych, a przede wszystkim zobaczyć na własne oczy, jak wyglądają różne rozwiązania. Najwygodniejszym sposobem będzie rozpoczęcie od poszukiwań w internecie. Znajdziemy tam mnóstwo zdjęć, inspiracji, propozycji. Wielką zaletą będzie możliwość wizualizacji – czym innym jest myślenie o wnętrzu, a czym innym ujrzenie go. Polecamy tu portal https://www.meblator.pl, na którym znaleźć można moc ciekawych pomysłów, fotografii, aranżacji i wskazówek. Życzymy udanego urządzania łazienki i miłych kąpieli!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com