Urządzasz biuro na poddaszu? Podpowiadamy z jakich rozwiązań skorzystać

Nie każda firma jest na tyle duża i świetnie prosperująca, aby móc sobie pozwolić na indywidualną siedzibę. Wiele firm korzysta z wynajętych powierzchni w specjalnie do tego celu przystosowanych biurowcach bądź w zwykłych domach mieszkalnych. Warto więc zadbać o to, by przestrzeń biurowa była miejscem współgrającym z potrzebami pracowników.

Wiele firm ma swoją siedzibę na ostatnich kondygnacjach, co powoduje pewne problemy z aranżacją wnętrza. Pomieszczenia na poddaszu cieszą się natomiast dużym zainteresowaniem, gdyż ze względu na skosy i mniejsza powierzchnię użytkową są po prostu tańsze niż pomieszczenia o takim samym metrażu, ale na niższych kondygnacjach. Co więcej, biuro na poddaszu dla wielu osób wydaje się doskonałym rozwiązaniem – skosy, które bywają problemowe, mają również w sobie sporo uroku. Warto więc wykorzystać jak najwięcej ich zalet.

Warto wykorzystać całą przestrzeń pod skosami

Biuro pod skosami to rozwiązanie, które sprawdza się w wielu branżach, zarówno tych mocno kreatywnych, jak i wymagających skupienia i logicznego myślenia. Urządzając przestrzeń na poddaszu trzeba liczyć się jednak z tym, że skosy mogą nieco utrudnić aranżację wnętrza – nie cała przestrzeń da się w pełni wykorzystać. Planując wystrój biura warto więc skorzystać z usług projektanta wnętrz i zdecydować się na meble wykonywane na miarę. Będą one o wiele lepszym rozwiązaniem niż gotowe zestawy mebli, które pod skosami nie zawsze się zmieszczą. Meble robione na wymiar sprawią, że cała przestrzeń na poddaszu będzie optymalnie wykorzystana, a skosy z wady staną się zaletą. Meble wykonywane na indywidualne zamówienie najczęściej odznaczają się też wyższą jakością niż gotowe zestawy meblowe, dostępne do samodzielnego złożenia.

Dobre okna dachowe nie muszą być drogie

Urządzając biuro na poddaszu warto również zadbać o to, by zapewnić odpowiedni dopływ światła do pomieszczenia. Ważne jest zarówno sztuczne oświetlenie, jak i naturalne światło, wpadające przez okna. Światło słoneczne jest o wiele zdrowsze dla oczu i powinno go być jak najwięcej. Na poddaszu ważne są więc także odpowiednio dobrane okna. Jeśli okna umieszczone w pionowych ścianach nie spełniają swojej roli dostatecznie, dobrze jest pomyśleć o oknach połaciowych, czyli takich, które montowane są w połaci dachu. Tanie okna dachowe to rozwiązanie, dzięki któremu pomieszczenia na poddaszu będą właściwie doświetlone, a jednocześnie inwestycja w nowe okna nie będzie zbyt dużym obciążeniem dla portfela inwestora.

Warto jednak pamiętać, by przy zakupie okien nie kierować się jedynie ceną, ale przede wszystkim jakością i funkcjonalnością stolarki okiennej. Na http://dachoweokna.pl można znaleźć szeroki wybór okien dachowych produkowanych przez renomowanych i sprawdzonych producentów. Dobra stolarka okienna z pewnością podniesie zarówno estetykę wnętrza, jak i komfort korzystania z niego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com