UPC czy Platforma Canal+. Którą ofertę telewizji satelitarnej wybrać?

Mnogość ofert na telewizję satelitarną może przytłoczyć każdego potencjalnego klienta. Warto sprawdzić dokładnie, która opcja będzie najkorzystniejsza dla nas, zarówno cenowo jak i pod względem ilości kanałów. Sprawdzamy oferty dwóch najpopularniejszych operatorów.

Telewizja od UPC

Mimo, że firma UPC jest znana głównie jako dostawca internetu, to ma w swojej ofercie również telewizję satelitarną. Jeśli chodzi o długość umowy to mamy do wyboru dwie opcje – telewizję na 24 miesiące oraz umowę bez zobowiązań, czyli w dowolnym momencie możemy ją wypowiedzieć. W każdej z tych umów mamy do wyboru trzy pakiety, różnią się one ilością kanałów oraz oczywiście ceną. Przyjrzyjmy się co proponuje nam UPC w ofercie na 24 miesiące:

 • TV Select 129 kanałów za 59,99 zł/miesiąc – w puli 129 kanałów 100 z nich jest w jakości HD. Oprócz standardowych stacji dostępnych za darmo w telewizji naziemnej, możemy cieszyć się 17 kanałami o tematyce filmowej np. Polsat Film, TVN Fabuła czy Comedy Central. UPC oferuje nam również 10 kanałów sportowych, 7 informacyjnych i 13 przeznaczonych dla dzieci np. Cbeebies, Disney XD. W ofercie znajdziemy także 13 kanałów popularnonaukowych, 22 rozrywkowe i 18 muzycznych. Oprócz tego pakiet zawiera kanały obcojęzyczne np. Russia Today czy Deutsche Welle. W tej cenie otrzymamy dekoder Horizon z usługą Replay TV oraz telewizję mobilną Horizon Go.
 • TV Select z nagrywarką 129 kanałów za 74,99 zł/miesiąc – ten pakiet zawiera wszystko co poprzedni, ale posiada także nagrywarkę, dzięki której możemy nagrać nawet do 300 godzin materiału. Ciekawą funkcją jest nagrywanie 4 programów jednocześnie.
 • TV Max 169 kanałów za 94,99 zł/miesiąc – to najbardziej bogaty pakiet w ofercie UPC. Zawiera aż 169 kanałów, w tym 127 HD. W tej wersji będziemy mieć wszystkie kanały AXN, więcej kanałów sportowych (Golf Channel, Moto Wizja), informacyjnych (Republika) czy rozrywkowych (Lifetime, InsightTv). Tak jak poprzednie pakiety ten również oferuje dekoder Horizon z nagrywarką i telewizję Horizon Go, którą możemy cieszyć się na różnych urządzeniach – telefonie, tablecie czy laptopie.

W umowie bez zobowiązań pakiet TV Select kosztuje 69,99 zł/miesiąc, pakiet TV Select z nagrywarką 84,99 zł/miesiąc, a TV Max znajdziemy w cenie 104,99 zł/miesiąc. Jest to różnica 10 zł na każdym pakiecie, ale dzięki temu nie mamy określonego czasu trwania umowy. Należy dodać, że w telewizji UPC na 24 miesiące instalacja kosztuje jedynie 1 zł, a w pakiecie bez zobowiązań cena ta jest znacznie wyższa, bo aż 59,90 zł. UPC opinie klientów ma dobre, co świadczy o wysokiej jakości świadczonych usług.

Oferta Canal+ Platforma

Platforma Canal+ oferuje nam trzy opcje – telewizję satelitarną, telewizję przez internet oraz telewizję na kartę. Najszerszą ofertą od Canal+ jest telewizja satelitarna. Mamy tu aż 12 pakietów do wyboru, przyjrzyjmy się jednak tym zawierającym samą telewizję bez internetu:

 • Start+ 19,99 zł/miesiąc – 83 kanały, w tym 7 kanałów filmowych, m.in. Alekino+, Stopklatka oraz 2 kanały sportowe: TVN Turbo HD, TVP Sport HD.
 • Optimum+ 49,99 zł/miesiąc – 130 kanałów, w tym 5x Filmbox, 10 kanałów sportowych m.in. nSport+, Eurosport2 i 16 kanałów filmowych.
 • Extra+ 59,99 zł/miesiąc – to aż 157 kanałów. W ofercie znajdziemy m.in. 14 kanałów sportowych takich jak Motowizja HD, DTX czy 25 kanałów filmowych.
 • Optimum+ z Canal+ 99,99 zł/miesiąc – 111 kanałów, w tym aż 11 z stacji Canal+. To idealny pakiet dla wszystkich kinomaniaków.
 • Superpremium+ 4K 139,99 zł/miesiąc – 180 kanałów wraz z kanałami HBO i HBO GO oraz 12 kanałami Canal+. Eleven Sports mamy tutaj na stałe w pakiecie.
 • Extra+ z Canal+ 109,99 zł/miesiąc – to pakiet sportowy z aż 14 kanałami w tej kategorii. Dodatkowo za 0 zł otrzymujemy Ligę Mistrzów na Polsat Sport Premiu
 • Optimum+ z Canal+ Netflix 99,99 zł/miesiąc o oprócz 142 kanałów otrzymujemy Netflixa za darmo przez 3 miesiące, nawet na dwóch ekranach jednocześnie.
 • Extra+ z Canal+ Netflix 109,99 zł/miesiąc – tutaj również mamy darmowy dostęp do Netflixa na 3 miesiące, a oprócz tego 169 kanałów, w tym 11 Canal+.
 • Superpremium+ 4K z Netflix 139,99 zł/miesiąc – 12 kanałów Canal+, HBO, HBO GO i Eleven Sports w pakiecie oraz oczywiście Netflix za 0 zł przez 3 miesiące. Ogółem w pakiecie znajdziemy 181 kanałów.
 • Vip+Max 4K 206,99 zł/miesiąc – to aż 200 kanałów, w tym niektóre filmy i sport w jakości 4K. Dodatkowo otrzymujemy HBO, HBO GO, Eleven Sports. Przez 3 miesiące możemy za darmo cieszyć się Netflixem w jakości 4K.
 • Optimum+ z Canal+ i Eleven Sports 111,98 zł/miesiąc – kolejna opcja dla fanów sportu. W tej ofercie mamy 10 kanałów sportowych, Ligę Mistrzów na Polsat Sport Premium za 0 zł i Eleven Sports za darmo.

Która telewizja bardziej się opłaca?

Zdecydowanie korzystniejsza będzie oferta od Canal+. Jest ona dużo bardziej rozbudowana, mamy wiele opcji w różnym zakresie cenowym, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Niewątpliwą zaletą jest dostęp w niektórych pakietach do HBO GO i Netflixa. Nawet jeśli nie znajdziemy nic ciekawego w telewizji (co przy takiej ilości kanałów jest prawie niemożliwe) to na pewno wybierzemy coś z szerokiej gamy filmów i seriali dostępnych na tych platformach. Cenowo Canal+ również wypada lepiej. Za pakiet Optimum+ zapłacimy tylko 49,99 zł/miesiąc otrzymując 130 kanałów, a w TV Select od UPC mamy 129 kanałów za 59,99 zł/miesiąc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com